GündemKamu Haberleri

Asgari ücretliye ek ödeme TBMM’ye geldi! Zam mı yapılacak?

Milyonlarca asgari ücretliyi heyecanlandıracak bir gelişme yaşandı. Asgari ücretliden vergi alınmamasına yönelik teklif meclise geldi. Peki, 2020 yılı içerisinde asgari ücret ne kadar? Asgari ücretliye ikramiye tasarısında neler yer alıyor? Haberimizde…

Milyonlarca asgari ücretli yaşam şartlarn-ının iyileştmesi için zam ve ikramiye haberlerini takip ediyor. 2020 yılında herhangi bir ödemeden faydalanıp faydalanamayacaklarını merak eden vatandaşlar internetten sorularının cevaplarını arıyorlar. 2020 yılı içerisinde asgari ücretliler 2943 TL kazanıyorlar. Ancak bu ücretten yapılan kesintiler ile asgari ücretlinin eline 2334 TL geçiyor. Asgari ücretliden vergi kesilmemesine yönelik tasarı ise mecliste.

Ek ödeme yapılacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücretlilere ek ödeme yapılması için çalıştıklarını bildirdi. Şuan mecliste tartışılan karar onaylandığı takdirde asgari ücretlilerden vergi alınmayacak. Bunun yerine maaşlarda iyileştirmeye gidilecek. Tartışılan konulardan bir diğeri ise asgari ücretliye 463 TL vergi kesintisi 3 ayda 1 ikramiye olarak verilmesi yönünde. Ayrıca elektrik faturası yardımı, kira yardımı, kömür yardımı gibi yardımların yapılması da söz konusu.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir