2019 Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf Astsubay Alım İlanı Yayımlandı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında eğitim-öğretim görecek, Jandarma Genel Komutanlığının erkek/kadın muvazzaf/sözleşmeli astsubay ve Sahil Güvenlik Komutanlığının erkek/kadın sözleşmeli astsubay ihtiyacını karşılamak amacıyla alımlar yapılacak. 

Jandarma Genel Komutanlığı’nın web sayfası üzerinden yayımlanan ilana ilişkin tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

MUVAZZAF ASTSUBAY ALIM İLANI YAYIMLADI

2019 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay alımlarına başvuruda bulanacak adayların belirlenen başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor. Bu başvuru koşulları genel başvuru koşullarının yanında ayrıca öğrenim, yaş şartı gibi koşullardan meydana geliyor. 

Başvuru Koşulları

İlan metninde yer alan koşullara göre; İlana başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Başvuru Kılavuzlarında belirtilen öğrenim programlardan mezun olmak, bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya kayıt tarihi olarak belirlenen 26 Ağustos 2019 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak.

Yaş Şartı;

Jandarma Genel Komutanlığı için Lisans veya ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 26 Ağustos 2019 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1992 ve sonrası doğumlular), lisansüstü öğrenimi tamamlamış olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre otuz iki (32) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1987 ve sonrası doğumlular), Sahil Güvenlik Komutanlığı için ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 26 Ağustos 2019 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1992 ve sonrası doğumlular)

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine yapılacak olan alımlara başvuruda bulunacak adayların başvurularını Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla e-devlet şifresi yapacaklar. Başvurular 25 Şubat tarihi itibariyle başlayacak olup 13 Mart tarihinde sona erecek. 

İlana dair tüm detaylar ve ilan metnini görüntülemek için TIKLAYINIZ

Askeri Personel Alım İlanlarından Haberdar Olmak için uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir