2019 PMYO 2 Bin 500 Kadın Erkek Lise Mezunu Polis Alım İlanı Yayımlandı

Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden 2019 yılı Polis Meslek Yüksekokullarına polis alım ilanı yayımlandı. 2019 PMYO kapsamında toplam 2 bin 500 polis alımı yapılacağı duyuruldu. 

Kadın ve erkek adayların başvuru yapabileceği 2019 yılı PMYO polis alım ilanına dair tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

2019 YILI PMYO 2 BİN 500 POLİS ALIMI

Polis Akademisi Başkanlığı’nın internet sayfasında polis alımlarına dair yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı. ”Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Yüksekokullarına 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi için (2.250) erkek, (250) kadın olmak üzere toplam 2.500 öğrenci alımı yapılacaktır.”

PMYO’da eğitim gören adaylar başarlı olmaları durumunda ise polis memuru olarak atanacaklar. Kamuilanlari.com olarak söz konusu alımlara ilişkin başvuru şartlarını sizlere aktarıyoruz. 

2019 YILI PMYO POLİS ALIMI ŞARTLARI

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından ilan edilen polis alımları kapsamında 250 kadın, 2250 erkek öğrenci alım ilanına aşağıda yer alan başvuru şartlarını sağlayan adaylar başvuru yapabilecek. 

Genel Başvuru Koşulları

T.C. vatandaşı olmak, Lise ve dengi okul mezunu olmak, d) Bayanlar için 162 cm. erkekler için 167 cm. den kısa boylu olmamak, beden kitle indeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak, Sağlık durumu yönünden, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak, Eğitim-Öğretim yılının başlangıç tarihi itibariyle bir siyasi partiye veya siyasi parti kollarına üye bulunmamak, Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak, Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu olmak, k) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak.

Yaş Şartı

2019 PMYO öğrenci alım ilanlarına başvuru yapacak adayların, ”18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla (1 Ekim 2019) 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak, (01 Ocak 1994 – 01 Ekim 2001 tarihleri arasında doğmuş olmak),” şartını sağlamaları gerekiyor.

TYT Puan Şartı

İlan için başvuru yapacak adaylar ayrıca 2019 YKS TYT puan türünden en az (250,000) ham taban puan almış olmaları gerekiyor. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Polis Akademisi Başkanlığı 2019 yılı Polis Meslek Yüksekokullarına öğrenci alımı başvurusunda bulunacak olan adaylar başvuruylarını 5 Ağustos tarihinden itibaren yapmaya başlayacaklar. Başvuru işlemleri 19 ğustos tarihine kadar devam edecek. Adaylar başvurularını Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden elektronik olarak yapacaklar. 

Polis Akademisi Başkanlığı’nca yayımlanan başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir