60 KPSS Puanıyla Askeri Personel Alım İlanı Kadro ve Kontenjanlar

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanlarından bir tanesi için başvuru süreci devam ediyor. 

Kurban bayramından önce adaylara duyurulan söz konusu personel alım ilanında yer alan açık kadrolar ve ilan ayrıntıları sizlerle. 

ASKERİ PERSONEL ALIM İLANI

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuruda, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın muvazzaf subay temini için personel alımı yapılacağı açıklandı. 

Komutanlık bünyesine gerçekleştirilecek personel alımları tek bir kadroda iki farklı branşta yapılacak. 

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan 60 puan almış adayların başvuru yapabileceği ilana ilişkin ayrıntılar şu şekilde;

KADRO KONTENJAN DETAYLARI

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı yayımladığı askeri personel alım ilanında, adayların iki farklı branş için başvuru yapabileceklerini açıkladı. Bu iki kadro ve branş detayları,

* Öğretmen sınıfı Muvazzaf Subay alım ilanı

* Mühendis sınıfı Muvazzaf Subay alım ilanı

Öğretmen Sınıfı Muvazzaf Subay Alım İlanı

60 KPSS puan şartıyla yayımlanan öğretmen sınıfı askeri personel alım ilanlarında yer alan branşlar;

* İstatistik, Tarih, Hukuk, Turizm, Uluslararası İlişkiler, Tercüman, Yunanca.

Mühendis Sınıfı Muvazzaf Subay Alım İlanı

60 KPSS puan şartıyla yayımlanan mühendis sınıfı askeri personel alım ilanlarında yer alan branşlar;

* Gemi İnşaat, Gemi, Elektronik, Bilgisayar, Harita, Endüstri, Oşinografi ve Uçak

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Öğretmen ve Mühendis Sınıfı Muvazzaf Subay alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken koşullar Milli Savunma Bakanlığı tarafından ilan edildi. 

Bakanlık adayların KPSS ve yukarıda yer alan alanlara dair öğrneim şartının dışında aşağıda yer alan koşulları da sağlamaları isteniyor. 

Sivil ve askerî okullardan herhangi bir nedenle çıkarılmış olmamak, Yapılacak arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmış olmak, Herhangi bir kadın veya erkek ile nikâhsız olarak birlikte yaşamamak, Hakkında Yedek Subay olamaz kararı bulunmamak. ) Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak. Mezuniyet akademik not ortalaması en az 2.75 (4’lük sistemde) ve üzerinde olmak, ) Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından, Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmamak, 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için yayımlanan ilana başvuru süreci halen devam ediyor. İlana başvuru yapacak adaylar başvurularını son başvuru tarihinden önce (25 Ağustos son başvuru tarihi) Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı’nın personel alımı başvuru sistemi üzerinden (https://personeltemin.msb.gov.tr) e-devlet ile giriş yaparak eletronik yapacaklar. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir