Askeri Kurumlara Binlerce Sözleşmeli Er ve Muvazzaf Subay Alımı Yapılıyor

Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza askeri kurumlar tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını ilan edildikleri anda duyuruyoruz. Bu haberimizde siz okuyucularımıza MSB ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını derledik. 

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevlendirileceği açıklanan sözleşmeli er alım ilanı ile Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli er alım ilanlarının detaylarını aktarıyoruz. 

MSB SÖZLEŞMELİ ER ALIM İLANI

Milli Savunma Bakanlığı yayımladığı bir ilan ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevlendirilecek 13 bin sözleşmeli er alımı yapılacağı ilan etti. Söz konusu bu ilanda adaylardan talep edilen başvuru koşulları şu şekilde;

En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak. Bu koşulların dışında adayların ayrıca yaş şartını sağlamaları gerekiyor. Başvuru kılavuzuna göre askeriliğini yapmış olayların 01 Ocak 1994 tarihi ve sonrasında doğmuş olmaları, askerliğini yapmamış adayların ise 01 Ocak 1994 tarihi ile 31 Aralık 1999 tarihleri arasında doğmuş olmaları isteniyor. 

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI MUVAZZAF ASTSUBAY ALIM İLANI

Jandarma Genel Komutanlığı kadın ve erkek adaylar arasından muvazzaf astsubay alımı yapacağını ilan etti. Belirli koşulları sağlayan adayların başvurularının kabul edileceği muvazzaf astsubay alım ilanına adayların,

”Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak ve Lisans veya ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 26 Ağustos 2019 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1992 ve sonrası doğumlular), lisansüstü öğrenimi tamamlamış olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre otuz iki (32) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1987 ve sonrası doğumlular)” şartlarını sağlamaları isteniyor. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar aşağıda yer alan bağlantılar aracılığıyla ilanlara ulaşabilirler. 

MSB 13 bin sözleşmeli er alım ilanı için TIKLAYINIZ

Jandarma Genel Komutanlığı muvazzaf astsubay alım ilanı için TIKLAYINIZ

Askeri Personel alım ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir