Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Sözleşmeli Er Alım İlanı Yayımlandı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Personel Temin Daire Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile 2019 Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı başvuru kılavuzunun aday erişimine açıldığını bildirdi. 

MSB tarafından yayımlanan duyuruda Sözleşmeli Er alımına ilişkin tüm ayrıntıları sizlere aktarıyoruz. 

DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI SÖZLEŞMELİ ER ALIMI

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine gerçekleştirilecek sözleşmeli er alım ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar için yayımlanan tüm başvuru koşullarını aşağıda aktarıyoruz. 

Yayımlanan ilana göre Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er alım ilanına aşağıda yer alan başvuru şartlarını sağlayan adayların başvuruları kabul edilecek.

Genel Koşullar

Türk vatandaşı ve erkek olmak, En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, Taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkûm olmamak.

Yaş Şartı

Sözleşmeli Er olarak atanmak isteyen adayların sağlamaları gereken yaş şartı; 

a-) Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 tarihi ve sonrasında doğanlar),

b-) Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 tarihi ile 31 Aralık 1999 tarihleri arasında doğanlar).

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

MSB tarafından ilan edilen başvuru kılavuzunda yer alan koşullara haiz olan adaylar başvurularını elektronik olarak yapacaklar. Başvurular Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı üzerinden e-Devlet şifresi ile giriş yapan adaylar buraya kendilerine ait bilgileri girerek başvuru yapabilecekler. 

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er alım ilanı için yayımlanan başvuru kılavuzunu görüntülemek için TIKLAYINIZ

Askeri Kurum personel alım ilanlarını yakından takip etmek için;

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir