En Az Lise Mezunu ve KPSS Şartsız Askeri Personel Alımı Duyurusu Yayımlandı

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Resmi Gazete’de yayımladığı bir duyuru ile 2019 yılı askeri personel alım ilanını adaylara duyurdu. 

Kurum tarafından yayımlanan personel ilanında alım yapılacak pozisyon Uzman Erbaş olarak ilan edildi. 

Başvuru şartlarının ve başvuru işlemlerine ilişkin bilgilerin yer aldığı Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş alım ilanını sizlere aktarıyoruz. 

UZMAN ERBAŞ ALIMI BAŞVURU KILAVUZU

Sahil Güvenlik Komutanlığı’nca yayımlanan personel alım ilanında adayların sağlamaları gereken öğrenim şartı, yaş şartı, sağlık şartı ve diğer mesleki özellikler tek tek bildirildi. Türk vatandaşı olmak ve erkek adayların başvuruda bulunabileceği ilanda yer alan diğer koşullar şu şekilde

Öğrenim Şartı: 

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş alım ilanına en az lise ve dengi okullardan mezun olan adaylar başvuruda bulunabilecek. 

Yaş Şartı:

İlana başvuruda bulunmak isteyecek adayların 2019 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmaları gerekiyor. Bu çerçevede adayların 1992 yılında veya daha sonra doğmuş olmaları gerekiyor. 

Askerlik İle İlgili Şartlar

Uzman erbaş alım ilanı için adayların askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmaları isteniiyor. Bunun dışında, Uzman Erbaş adaylarının askerlik hizmetini yapmış olanları için, terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olması diğer bir koşul. Net tarih ile 19 Eylül 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar ilana başvuru yapacaklar. Ayrıca halen askerlik hizmetini sürdürenler için kılavuzda da yer alan uygun nitelik belgesi alma şartı var.

Diğer Başvuru Koşulları

Bu koşulları sağlayan vatandaşlardan talep edilen ve sağlanması gereken diğer şartlar şu şekilde;

* Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri (yüzme dâhil), uygulamalı sınavlar ile mülâkat sınavında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.

* Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek hastanelerden “…….. Branşında Uzman Erbaş Olur.” kararlı sağlık raporu almak, ayrıca branş/ihtisas özelliklerine göre gereken koşulları karşılamak.

* Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından ilan edilen tüğm koşulları sağlayan vatandaşlar başvurularını 30 Eylül tarihine kadar yapacaklar. Başvurular https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlikkomutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet aracılığıyla yapılacak. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir