Hava Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Yılı Sözleşmeli Er Alım İlanı Yayımlandı

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı, 2019 yılı Hava Kuvvetleri Komutanlığı askeri personel alım ilanı yayımlandı. 

En az ilköğretim mezunu adayların başvuruda bulunabileceği alım ilanında açık kadrolar sözleşmeli er pozisyonu olarak duyuruldu. Söz konusu personel alım ilanına dair ayrıntılar sizlerle;

SÖZLEŞMELİ ER ALIM İLANI

MSB Personel Temin Daire Başkanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımların aşağıda yer alan başvuru şartlarına göre yapılacağı bildirildi. 

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nca yapılacak alımlar için talep edilen o koşullar şunlar;

BAŞVURU KOŞULLARI

Hava Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alım ilanı için başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken öğrenim, yaş ve sağlık şartları bulunuyor. 

Bu şartlara göre adayların sağlamaları gereken ilk başvuru koşulu adayların Türk vatandaşı olması. İkinci şart ise öğrenim şartı. Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde sözleşmeli er olmak isteyecek adayların en az ilköğretim veya dengi bir okuldan mezun olması isteniyor. 

İlanda yer alan diğer bir önemli koşul ise yaş şartı. MSB tarafından yayımlanan ilana göre askerliğini yapmış olan adayların müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmaları isteniyor. Ancak askerliğini yapmamış adaylarda bu koşul; 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak yani (01 Ocak 1994 tarihi ile 31 Aralık 1999 tarihleri arasında doğmuş olmak şartının sağlanması gerekiyor. 

Diğer Genel Koşullar

Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak, Taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkûm olmamak.

Sözleşmeli er olmak isteyen adayların sağlamaları gereken diğer bir başvuru koşulu ise şu şekilde;

Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak,

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde sözleşmeli er olarak istihdam edilmek isteyen adaylar başvuru şartlarını sağlamaları durumunda, internet üzerinden yapacaklar. Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı’nın internet sitesi üzerinden yapılacak alımlara askerde olanlar ise başvuru kılavuzunda yer alan şekilde yapacaklar. 

Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir