İçişleri Bakanlığı En Az İlköğretim Mezunu Güvenlik Korucusu Alım İlanı

Güvenlik Korucusu alımı için iki ilan yayımlandı İçişleri Bakanlığı bünyesine yapılacak alımlara ilişkin ilan tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.  İşte Güvenlik Korucusu alımı için başvuruda bulunmak isteyecek adayların dikkat etmeleri gereken hususlar. 

GÜVENLİK KORUCUSU ALIM İLANLARI

Güvenlik Korucusu alım ilanları iki farklı şehirde yapılacak. Siirt’in Eruh İlçesi ile Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’ne yapılacak olan alımlara dair bilinmesi gerekenler tüm detayları ile haberimizde. 

Eruh İlçesi için yayımlanan korucu alımlarında Eruh İlçesi Mülki sınırları içerisinde görevlendirmek üzere 100 Güvenlik Korucusu alımı yapılacağı duyuruldu. 

Şemdinli İlçesi için yayımlanan korucu alım ilanında ise Şemdinli İlçesine bağlı Çatalca Köyü-Erdemli Mezrası(7) Çatalca Köyü-Soğuksu Mzerası(3) Bozyamaç Köyü(12) Öveç Köyü-Harmanlı Mezrası(5) Bağlar Köyü(5) Alan Köyü(6) Boğazköy Köyü(7) olmak üzere toplam 50 güvenlik korucusu alımı yapılacağı duyuruldu. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Söz konusu Güvenlik Korucusu alım ilanı için başvuruda bulunacak adaylar başvurularını yapmadan önce ilan şartları sağlamaları gerekiyor. Bu başvuruları Eruh ve Şemdinli Kaymakamlıklarının internet siteleri üzerinden adaylara duyuruldu. 

Güvenlik Korucusu alımı için gerekli olan o koşullar;

* T.C. vatandaşı ve erkek olmak,

* Askerlik hizmetini yapmış olmak,

* 40 yaşından gün almamış olmak

* Okuryazar olmak,

* Kamu haklarından mahkûm bulunmamak,

* 3713 sayılı terörle mücadele kanununda sayılan terör suçlarına katılmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak,

* Kan davasına karışmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak,

* Görevlendirileceği köyde ikamet etmek,

* Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek seviyede hastalığı, sakatlığı veya akıl hastalığı bulunmamak,

* Siyasi parti üyesi olmamak,

* Köy muhtarlığı ve ihtiyar heyeti üyeliği hariç mahalli idarelerin seçimle göreve gelen organlarında görevli olmamak,

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Söz konusu Güvenlik Korucusu alım ilanları için başvuru yapacak adaylar başvurularını şahsen yapacaklar. İlçe kaymakamlıkları tarafından yayımlanan duyuru metninde yer alan başvuru evrakları ile başvuru yapacak adaylar evrak teslimi ile süreci tamamlayacaklar. 

Güvenlik Korucusu alım ilanları için: Hakkari Şemdinli ve Siirt Eruh İlçe Kaymakamlıklarının internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir