İçişleri Bakanlığı ile Milli Savunma Bakanlığı 60 KPSS ve KPSS’siz Askeri Personel Alıyorlar

Askeri personel alım ilanı yayımlayan kurumlar ve başvuru süreci devam eden ilanları sizlerle paylaşıyoruz. 

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı ile İçişleri Bakanlığı’na bağlı Kaymakamlıkların internet sitelerinde yayımlanan personel alım ilanlarını sizlere aktarıyoruz. İşte o ilanlar ve detayları.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI ASKERİ PERSONEL ALIM İLANLARI

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan askeri personel alım ilanlarına göre; İl Jandarma Genel Müdürlükleri aracılığıyla Güvenlik Korucusu alımı yapılıyor. Çeşitli il ve ilçeler yayımlanan ilanlar şu şekilde,

Siirt’e bağlı Eruh İlçesinde 100 Güvenlik Korucusu alımı yapılacak.

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi için ise çeşitli köylerde farklı kontenjanlarda 50 Güvenlik Korucusu alımı yapılacak.

Muş Valiliği tarafından yayımlanan Güvenlik Korucusu alım ilanında ise çeşitli ilçe ve köy merkezlerine 152 Güvenlik Korucusu alımı yapılacağı duyuruldu.

Malatya ili içinde Güvenlik Korucusu alım ilanı yayımlandı. 

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Jandarma İl Müdürlükleri bünyesine yapılacak korucu alım ilanlarına aşağıda yer alan şartları sağlayan adaylar başvuru yapabilir. 

T.C. vatandaşı ve erkek olmak,  Askerlik hizmetini yapmış olmak, 40 yaşından gün almamış olmakOkuryazar olmak, Kamu haklarından mahkûm bulunmamak, 3713 sayılı terörle mücadele kanununda sayılan terör suçlarına katılmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak, Kan davasına karışmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak, Görevlendirileceği köyde ikamet etmek, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek seviyede hastalığı, sakatlığı veya akıl hastalığı bulunmamak, Siyasi parti üyesi olmamak.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI ASKERİ PERSONEL ALIM İLANLARI

Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine askeri öğrenci alımı yapacağını duyurdu. 60 KPSS puanına sahip olan adayların başvuru yapabileceği kadrolar şu şekilde,

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine yapılacak olan Mühendis ve Muvazzaf Subay alım ilanı;

Mühendis Sınıfı Muvazzaf Subay alımları Gemi İnşaat, Gemi, Elektronik, Bilgisayar, Harita, Endüstri, Oşinografi ve Uçak alanlarından olacak. Bu alanlar için ise aşağıda yer alan tabloda bulunan bölümler başvuru yapabilecek.

Öğretmen Sınıfı Muvazzaf Subay Alımları ise İstatistik, Tarih, Hukuk, Turizm, Uluslararası İlişkiler, Tercüman, Yunanca 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

İçişleri Bakanlığı’nca yayımlanan ilanlar kaymakamlıklar yada valilikler aracılığıyla adaylara duyuruluyor. Korucu alımı için adayların o siteleri incelemeleri gerekiyor. 

MSB tarafından yayımlanan ilan detayları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir