İçişleri Bakanlığı’na 400 Güvenlik Korucusu Alımı İçin İlan Yayımlandı

İçişleri Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyetlerini yürüten Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine Güvenlik Korucusu alımı yapılacak. Şırnak Valiliği tarafından yayımlanan ilana dair tüm bilinmesi gereken ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

400 GÜVENLİK KORUCUSU ALIM İLANI

ŞırnaK Valiliği, İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevli olup çeşitli nedenlerden (emeklilik, istifa, ölüm, göreve son verme) Güvenlik Korucusu sayısında azalma olduğunu duyurdu. 

Bu çerçevede bu kadro için personel alımı yapacağını duyuran Valilik alımların İçişleri Bakanlığı onayı ile yapılacağını bildirdi. 

Peki Güvenlik Korucusu alım ilanına kimler başvuru yapabilir? İşte genel başvuru koşulları;

GÜVENLİK KORUCUSU ALIMI İÇİN GEREKLİ KOŞULLAR

Güvenlik Korucusu kadrosunda çalışmak isteyen adayların sağlamaları gereken genel başvuru koşularını madde madde sizlere aktarıyoruz. 

Korucu adaylarının Türk vatandaşı olması gerekiyor. Bunun yanında korucu olmak için askerlik hizmetinin tamamlanmış olması diğer bir özel koşul. Adayların talep edilen öğrenim şartını sağlamaları da gerekiyor. ( Korucu alımları genellikle ilköğretim mezunu ya da okur yazar seviyesinden yapılıyor.) Bu şartların dışında adayların sağlamaları gereken diğer koşullar şunlar; Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek seviyede hastalığı, sakatlığı veya akıl hastalığı bulunmamak, 

Ayrıca Şırnak Valiliği tarafından yayımlanan ilanda belirtmemiş olsa bile Korucu alımlarında adaylara fiziki yeterlilik testi uygulanabiliyor. Adayların şınav, mekik, koşu gibi testlerden oluşan bu testten başarılı olmaları gerekiyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

400 korucu alım ilanı için başvuru yapacak adaylar başvurularını şahsen yapacaklar. Adaylar öncelikle haberin altında yer alan başvuru evraklarını derleyecekler. Evrakları tamamlayan adaylar daha sonra İlçe Jandarma Komutanlıklarına başvurularını yapacaklar. 

Başvuru Evrak Listesi

Korucu alımı için İlçe Jandarma Komutanlıklarına başvuruda bulunacak kişilerin teslim edecekleri evraklar.

”1. Müracaat Dilekçesi (İl Merkezinde Valilik Makamına, İlçelerde Kaymakamlık Makamına şeklinde) 2. Adli Sicil Belgesi 3. Sağlık Kurulu Raporu (Heyet) 4. Askerlik Durum Belgesi 5. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği 6. Kimlik Fotokopisi 7. Yerleşim Yeri Belgesi 8. Öğrenim Durum Belgesi 9. (6) Adet Vesikalık Fotoğraf.”

Şırnak Valiliği ilana başvuru sürecine ilişkin bilgilendirmesinde adayların başvuru işlemlerini 19 Temmuz tarihine kadar yapabileceklerini açıkladı. 

İlan için yayımlanan duyuru metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir