İçişleri Bakanlığı ve MSB Bünyesine En Az Lise Mezunu Askeri Personeli Alımı

Askeri personel alım ilanları için son dönemlerde yayımlanan 3 farklı ilan bulunuyor. Bu ilanların bir tanesi Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanırken diğer iki ilan ise İçişleri Bakanlığı tarafından ilan edildi. 

Askeri personel alımları için yayımlanan bu ilanları takipler için tüm ayrıntılar şu şekilde,

ASKERİ PERSONEL ALIM İLANLARI

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan askeri personel alım ilanı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevlendirmek için yayımlandı. İçişleri Bakanlığı için yayımlanan askeri personel alım ilanı ise Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı için yayımlandı. 

Hem Deniz Kuvvetleri Komutanlığı hemde Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan ilanları sizlerle paylaşıyoruz. 

MSB DKK ASKERİ PERSONEL ALIM İLANI

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2019 yılı için yayımlanan askeri personel alım ilanında; çok çeşitli meslek gruplarından sözleşmeli uzman erbaş (sözleşmeli uzman çavuş) alımı yapacağını ilan etti. Bu kadro için adayların en az lise mezunu olması gerekiyor. Bunun yanında adaylardan yaş şartı da isteniyor.

Sözleşmeli Uzman Erbaş olabilmek için adyaların; askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak (11 Temmuz 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar), Müracaat yapılan yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle (01 Ocak 2019) yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (28 yaşından gün almamış) olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar) şartlarını sağlamaları gerekiyor. 

JANDARMA ASKERİ ÖĞRENCİ

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı yayımladığı duyuru ile askeri öğrenci alımı yapacağını duyurdu. Bu alımlar için kadro kontenjan detaylarını da paylaşan kurum alımlarda 220 personel istihdam edileceğini açıkladı. İlan için en dikkat çeken şart ilana sadece lise mezunu adayların başvuru yapacak olması ve adayların Ocak ayının biri itibariyle yirmi bir (21) yaşını bitirmemiş olmak, (1 Ocak 1998 ve sonrası doğumlu olmak) şartını sağlamaları oldu. 

İlan kapsamında alım yapılacak personel alımları Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı muvazzaf subay kadrosu için yapılacak. 

JANDARMA MUVAZZAF TABİP SUBAY

 Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görevlendirmek için ilan edilen alımlarda muvazzaf tabip subay alımı için 64 öğrenci alımı, 14’de yatay geçiş ile alım olacağı duyuruldu. İlanlara göre alımlar 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında ÖSYM Yerleştirmesine göre Sağlık Bilimleri Üniversitesine (SBÜ) olacak. 

Kadro detayları şu şekilde; Jandarma Genel Komutanlığında muvazzaf tabip subay olarak görev yapmak üzere SBÜ Gülhane Tıp Fakültesine 30 erkek öğrenci, SBÜ Gülhane Diş Hekimliği Fakültesine 4 erkek öğrenci ve SBÜ Gülhane Sağlık Meslek Yüksekokuluna 30 erkek öğrenci alımı olacak. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu ilanlar için başvuru yapmak isteyecek adaylar aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ilan metinlerine ulaşabilirler. 

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı alımı için TIKLAYINIZ

Jandarma Genel Komutanlığı alımı için TIKLAYINIZ

Jandama Lise Mezunu alımları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir