İçişleri Bakanlığı ve MSB İlköğretim ve Lise Mezunu Askeri Personel Alım İlanları

İçişleri Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı bünyesine askeri personel alım ilanları yapılıyor. 

Çeşitli kadro ve branşlarda yapılan bu alım ilanları için belirlenen kadro detayları ile başvuru şartlarına ilişkin ayrıntıları derledik. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI ASKERİ PERSONEL ALIM İLANI

İçişleri Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile bünyesine bağlı olarak faaliyet gösteren Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine farklı branşlarda Uzman Erbaş alımı yapacağını duyurdu. 

En az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği Uzman Erbaş alım ilanlarında adaylardan KPSS şartı talep edilmiyor. 4 ayrı sınıftan yapılacak olan Uzman Erbaş alımları için bu sınıflar şu şekilde açıklandı. Muhafız, Şoför, Sıhhiye, Kurbağa Adam.

Önemli Başvuru Koşulları

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından istihdam edilecek uzman erbaş alım ilanı için adaylarda adına belirleyici olan başvuru koşulları.

İlanda yer alan başvuru koşullar: En az lise mezunu olmak, 2019 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak, Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak 

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI ASKERİ PERSONEL ALIM İLANI

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımların Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine olacağı duyuruldu. 

İlan kapsamında en az ilköğretim mezunu adaylar arasından Sözleşmeli Er alımı yapılacağı duyuruldu. İlanda alımlarda toplam 1640 personel istihdamı sağlanacağı belirtildi. 

Önemli Başvuru Koşulları

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine yapılacak olan sözleşmeli er alım ilanına başavuru yapmak isteyen adaylardan talep edilen genel ve özel başvuru koşulları. 

 En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak, Taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkûm olmamak.

İLANLARA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İki kurum tarafından yapılan askeri personel alım ilanlarına başvurular elektronik olarak yapılacak. Başvuru detayları ile tğm ayrıntılara ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

İçişleri Bakanlığı askeri personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

MSB askeri personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Askeri Personel alım ilanlarını yakından takip etmek için;

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir