İçişleri Bakanlığı ve MSB KPSS’li/KPSS’siz 13 Bin 445 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Askeri kurumlar tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını siz okuyucularımıza Kamu İlanları olarak anında duyuruyoruz. Bu haberimizde de siz okuyucularımıza 2 farklı askeri kurum tarafından yayımlanan ve başvuru süreci devam eden askeri personel alım ilanlarını derledik. 

ASKERİ PERSONEL ALIM İLANLARI

Askeri Personel alım ilanları İçişleri Bakanlığı ile Milli Savunma Bakanlığı bünyesine yapılıyor. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan askeri personel alım ilanında Kara Kuvvetleri Komutanlığı emrinde görevlendirmek üzere Sözleşmeli Er pozisyonuna 13 bin personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda ise Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere 445 sözleşmeli subay alımı yapılacağı açıklandı. İlana göre alımlar aşağıda yer alan branşlara yapılacak. 

Jandarma branşında 248 erkek, 26 kadın, Personel branşında 26 erkek 4 kadın, İkmal branşında 8 erkek bir kadrın, Beden Eğitimi Öğretmeni branşında 4 erkek, 1 kadın, Bakım branşında 2 erkek, 1 kadın personel alımı yapılacak. Bunun dışında şu branşlara sadece erkek adayların başvuruları kabul edilecek. İnşaat Mühendisi 3, İstihkam 8, Muhabere 11, Tabip (muvazzaf) 10, Diş Tabibi (muvazzaf) 2 ve Pilot 60.

BAŞVURU KOŞULLARI

MSB ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine yapılacak alımlarda yer alan kadrolara aşağıda yer alan şartları sağlayan adaylar başvuru yapabilecek. 

13 Bin Sözleşmeli Er Alım İlanı

En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak, Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak

445 Muvazzaf Subay Alım İlanı

Temini yapılacak 1’inci maddedeki tabloda belirtilen en az dört yıllık lisans programlarından mezun olmuş veya kayıt tarihine (26.08.2019) kadar mezun olabilecek durumda olmak, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik, ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olmak, 2018 yılında yapılan KPSS sınavında en az 65 puan, 2017 ya da 2018 yıllarında yapılan ALES‟ten en az 60 puan almış olmak 

İlan detaylar;

Söz konusu ilanlara dair tüm detaylar için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

MSB 13 Bin Sözleşmeli Er alım ilanı için TIKLAYINIZ

Jandarma Genel Komutanlığı Subay alım ilanı için TIKLAYINIZ

Askeri Personel alım ilanlarını yakından takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir, uygulamamızı telefonunuza indirebilirsiniz. 

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir