İçişleri Bakanlığı ve MSB KPSS Şartsız Askeri Personel Alımı Yapıyor

2019 yılı askeri personel alımları iki bakanlık tarafından devam ediyor. 

Milli Savunma Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’na bağlı iki kuvvet komutanlığı bünyesine farklı kadrolarda askeri personel alımları yapılacağı ilan edildi. 

Bu iki bakanlık tarafından ilan edilen ve KPSS şartı olmadan başvuru yapılabilecek bu personel alım ilanlarına ilişkin bilinmesi gerekenler haberimizde. 

ASKERİ PERSONEL ALIM İLANLARI

2019 yılı sona ermeden yapılacak olan ve MSB ile İçişleri Bakanlığı’nca yapılacak olan alımlar aşağıda yer alan komutanlıklar için yayımlandı. 

* İçişleri Bakanlığı için yayımlanan ilan: Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine yapılacak. 

* Milli Savunma Bakanlığı bünyesine yapılacak alımlar ise Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Milli Savunma Bakanlığı Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine yapılacak olan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını hemen hemen aynı koşullar altında yapacaklar. 

İlanlarda yer alan özel koşulları aşağıda sizlere aktarıyoruz. İki kadro içinde ortak olan koşullar ise şu şekilde;

Türkv vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri (yüzme dâhil), uygulamalı sınavlar ile mülâkat sınavında başarılı olmak, Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak. 

Hava Kuvvetleri Komutanlığı İlanı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı yayımladığı ilanında en az ilköğretim mezunu adaylar arasından sözleşmeli er alımı yapacağını duyurdu. İlana 25 yaş şartını sağlayan en az ilköğretim mezunu adaylar başvuruda bulunabilecekler. 

Sahil Güvenlik Komutanlığı İlanı

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımların uzman erbaş kadrosuna olacağı duyuruldu. 27 yaş şartının arandığı ialan en az lise mezunu adaylar başvuru yapabilecekler. 

BAŞVURU KILAVUZLARI

Milli Savunma Bakanlığı Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılacak alımlar için aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden detayları öğrenebilirsiniz.

MSB Hava Kuvvetleri Komutanlığı ilan metni için TIKLAYINIZ

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı ilan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir