Jandarma 65 KPSS Puan Şartıyla Sözleşmeli Subay Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Jandarma Genel Komutanlığı yayımladığı ilan ile sözleşmeli subay alımı yapacağını ilan etmişti. Komutanlık tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan tüm ayrıntıları sizlere hatırlatıyoruz. 

KADIN ERKEK SÖZLEŞMELİ SUBAY ALIMI

Jandarma Genel Komutanlığı kurumsal internet sayfası üzerinden bir ilan yayımlayarak sözleşmeli muvazzaf alımı yapacağını açıklamıştı. İlana göre alımlar KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak ve alımlara KPSS’den 65 ve üzeri alan adayların başvuruları kabul edilecek. Kadın ve erkek adayların başvuru yapabileceği subay kadrolarının yanında ayrıca sadece erkek adayların başvuru yapabilecekleri kadrolar bulunuyor. 

Alım Yapılacak Subay Branşlar

Sözleşmeli Muvazzaf Subay alımı için başvuru yapacak adayların; başvuru yapabilecekler branşlar şunlar.

Jandarma branşında 248 erkek, 26 kadın, Personel branşında 26 erkek 4 kadın, İkmal branşında 8 erkek bir kadrın, Beden Eğitimi Öğretmeni branşında 4 erkek, 1 kadın, Bakım branşında 2 erkek, 1 kadın Subay alımı gerçekleştirilecek.

Bu branşlara ek olarak ayrıca yalnız erkek adayların başvuru yapabileceği branşlarda bulunuyor. Buna göre Jandarma Genel Komutanlığı’nca yayımlanan subay ilanında yer alan ve erkek adayların başvuru yapabilecekleri branşlar şunlar;  İnşaat Mühendisi 3, İstihkam 8, Muhabere 11, Tabip (muvazzaf) 10, Diş Tabibi (muvazzaf) 2 ve Pilot 60.

BAŞVURU KOŞULLARI

İlan edilen sözleşmeli subay branşlarına aşağıda yer alan başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvuru yapacak. Buna göre Jandarma Genel Komutanlığı tarafından belirlenen öğrenim, KPSS ve diğer koşullar şunlar;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Aşağıda yer alan başvuru kılavuzunda yer alan öğrenim şartlarını sağlamak (lisans mezunu olmak), Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, 2018 yılında yapılan KPSS sınavında; Genel Kültür ve Genel Yetenek (P3) puan türünden en az 65 puan almış olmak, lisans mezunları için 27 yaş şartını lisansüstü mezunlar için 32 yaş şartını sağlamak, 2017 ya da 2018 yıllarında yapılan ALES‟ten Eşit Ağırlık (EA) puan türünden en az 60 puan almış olmak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR

Başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvurularını 29 Nisan (bugün) yapmak zorundalar. Başvurular Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi  aracılığıyla elektronik olarak yapılacak. 

Jandarma Genel Komutanlığı Subay alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir