Jandarma’dan Muvazzaf Tabip Subay Temini İçin En Az Lise Mezunu Alım İlanı

Jandarma Genel Komutanlığı, Resmi Gazete’de yayımladığı bir duyuru ile askeri öğrenci alımı yapacağını açıkladı. 

Kurum tarafından yayımlanan duyuruya göre alımlar muvazzaf tabip subay, muvazzaf diş tabibi subay ve muvazzaf sağlık astsubayı ihtiyacının karşılanması amacıyla gerçekleştirilecek. Bu kapsamda aşağıda yer alan şartları sağlayan adaylar arasından 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında ÖSYM Yerleştirmesine göre Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (SBÜ) alım olacağı belirtildi.

ALIM YAPILACAK KADRO DETAYLARI

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan duyuruda alımlarda toplam 64 öğrenci alımı olacağı belirtilirken yatay geçiş ile de öğrenci alımı olacağı bildirildi. Bu çerçevede lise mezunu adaylar için yayımlanan duyuruda yer alan kadro kontenjan detayları şu şekilde;

* Jandarma Genel Komutanlığında muvazzaf tabip subay olarak görev yapmak üzere SBÜ Gülhane Tıp Fakültesine 30 erkek öğrenci,

* SBÜ Gülhane Diş Hekimliği Fakültesine 4 erkek öğrenci,

* SBÜ Gülhane Sağlık Meslek Yüksekokuluna 30 erkek öğrenci. 

BAŞVURU ŞARTLARI

İlan edile kontenjanlara başvuruda bulunmak isteyen adayların sağlamaları gereken koşullar Jandarma Genel Komutanlığı tarafından ilan edildi. 

Bu çerçevede adayların ilan metninde yer alan tüm genel ve özel başvuru koşullarına haiz olması gerekiyor.

İşte, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından ilan edilen o koşullar;

*  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

* Lise ve dengi okullardan 2019 yılı Haziran döneminde mezun olacak durumda olmak veya daha önce mezun olmuş olmak,

* Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre, müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi bir yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1998 tarihi ve daha sonra doğanlar)

* Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak, e. Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak.

BAŞVURU SÜRECİ

Jandama Genel Komutanlığı askeri öğrenci alımı başvurularına dair kurum herhangi bir açıklamada bulunmadı. Bu kapsamda adayların Jandarma Genel Komutanlığı’nın internet sitesini takip etmeleri gerekiyor.

Kurum buradan öğreni temini başvurularına dait detayları ilan edecektir. Jandarma Genel Komutanlığı yayımladığı duyurusunda ayrıca iletişim bilgileirni paylaştı. Adaylar bu iletişim adresleri üzerinden ilanlara dair detaylara ulaşabilirler. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir