Jandarma En Az Lise Mezunu 220 Personel Alımı Yapacağını İlan Etti

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Muvazzaf Subay ihtiyacının karşılanması amacıyla öğrenci alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu personel alım ilanına ilişkin tüm paylaşılan bilgileri sizlere aktarıyoruz. 

JANDARMA 220 PERSONEL ALIMI YAPACAK

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine yapacağı personel alımları için 220 erkek öğrenci alımı yapılacağını duyurdu. 

Söz konusu alımlar için başvuru şartlarını da ilan eden Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı adayların sağlamaları gereken koşulları şu şekilde duyurdu. 

BAŞVURU ŞARTLARI

220 personel alımı için yayımlanan ilan metninde göre adayların sağlamaları gereken genel ve özel şartlar şu şekilde; Kurum ilan için başvuruda bulunacakların Türk vatandaşı ve erkek olmalarını ilk şart olarak duyurdu. Bunun yanında ilan için belirtilen öğrenim şartı en az lise mezunu olmak olarak açıklandı. 

İlan metninde adaylardan yaş şartı da talep edildi. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı yaş şartı ile ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı. 

”Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi bir (21) yaşını bitirmemiş olmak, (1 Ocak 1998 ve sonrası doğumlu olmak) (Mahkeme kararı ile yaş düzeltmesi yaptıran adayların, yaş düzeltmesinden önceki yaşları esas alınır. Bu husus, sınavlar ve kayıt-kabul işlemleri sırasında kontrol edilecektir.)”

Bu şartlara ek olarak ayrıca ilan metninde yer alan diğer başvuru koşullar şunlar oldu.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, “2019 Yılı Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Öğrenci Temini Başvuru Kılavuzu’nda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak.

ÖN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan 220 erkek öğrenci alım ilanı için başvuruda bulunacak adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden yapacaklar. e-Devlet bilgileri sisteme giriş yapacak olan adaylar, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı’nın Personel Temin Sistemine ulaşacaklar ve başvurularını elektronik olarak yapacaklar. 

Kurum başvurulara ilişkin açıklamasında ayrıca başvuruların 1 Temmuz tarihinde başlayacağını ve 26 Temmuz tarihinde sona ereceğini açıkladı. 

İlana dair tüm detaylar için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir