Jandarma Genel Komutanlığı 50 KPSS ve KPSS’siz Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımladı

Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile sözleşmeli uzman erbaş alımı için ilana çıkıldığını ilan etti. 

Jandarma Genel Komutanlığı söz konusu alımlara ilişkin yapmış olduğu açıklamasında 40 bin adayın sözlü sınav aşamasına çağrılacağını duyurdu. Bu kapsamda 20 bin adayın 50 ve üstü KPSS puanına sahip adaylar arasından çağrılacağını duyuran kurum, diğer 20 bin personelin KPSS şartsız ve KPSS’den 50’nin altında adaylardan çağrılacağını duyurdu. 

Bu çerçevede;

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli uzman erbaş alım ilanına dair tüm ayrıntıları sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

SÖZLEŞMELİ UZMAN ERBAŞ ALIM İLANI

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli uzman erbaş alım ilanına başvuru yapacak adayların aşağıda yer alan tüm koşulları sağlamaları gerekiyor. 

Genel Koşullar;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az lise ve dengi okul mezunu olmak, Seçme sınavlarını başarı ile geçmek, sevk edildikleri hastanelerden TSK, J.Gn.K.lığı ve Shl.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak “Komando Uzman Erbaş Olur veya Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almış olmak, En az 164 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak koşuluyla, kilosu belirtilen değerler içerisinde bulunmak.Askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmakGüvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

Askerlik Şartı

Askerlik hizmetini yapma şartı aranmamaktadır. Ancak, askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Tablo-2‟deki Nitelik Belgesinden seksen (80) puan ve üzeri not almış olmak.

Yaş Şartı

Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin ilk günü itibariyle , terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak (04 Nisan 2014 tarihi ve sonrasında terhis olmak.), Müracaat edecek adayların hem yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olması, hem de terhisinin üzerinden beş (5) yıldan fazla süre geçmemiş olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Jandarma Genel Komutanlığı’nca belirlenen başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvurularını 19 Mart tarihinden itibaren yapmaya başlayacaklar ve başvurular 4 Nisan tarihine kadar devam edecek. 

İlana başvurular elektronik olarak yapılacak. Jandarma Genel Komutanlığı’nın Personel Temin sayfasına e-Devlet şifreleri ile giriş yapacak adaylar gerekli evrakları sisteme yükleyerek başvurularını tamamlayacaklar. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

 

Askeri Personel Alım İlanlarından anında haberdar olmak için;

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir