Jandarma Genel Komutanlığı Komando ve Asayiş Sınıfında 22 Bin Uzman Erbaş Alım İlanı DPB’de Yayımlandı

Jandarma Genel Komutanlığı hem kendisine ait kurumsal web sayfası üzerinden hemde Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla bir ilan yayımladı. 

Komutanlık tarafından yayımlanan personel alım ilanında sözleşmeli uzman erbaş alımları yapılacağı bildirildi. En az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği sözleşmeli uzman erbaş alımları komando ve asayiş sınıfından yapılacak. 

22 BİN SÖZLEŞMELİ UZMAN ERBAŞ ALIMI YAPILACAK

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine gerçekleştirilecek olan sözleşmeli uzman erbaş alımlarında toplam 22 bin personel istihdamı sağlanacak. 

Jandarma Genel Komutanlığı alımlara dair yapmış olduğu açıklamasında; ön başvuru sonrasında 40 bin adayın sınava çağrılacağını açıkladı.

İşte O Açıklama

”Sınavlara çağrılacak adayların %50’si (20.000 kişi) 2018 yılı KPSS’den (P3, P93, P94) en az (50) puan alanlardan, %50’si (20.000) ise 2018 yılı KPSS’ye hiç girmeyenler ile sınava giren ancak (50)’nin altında puan alanlardan seçilecektir. 2018 yılı KPSS puanı (P3, P93, P94) (50)’nin altında olanlar, KPSS puanı hiç olmayanlarla birlikte değerlendirilecektir.”

BAŞVURU KOŞULLARI

Asayiş ve Komando sınıflarına yapılacak olan sözleşmeli uzman erbaş alımları için belirlenen başvuru koşulları;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, Nüfus kaydına göre 04 Nisan 2019 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak [04 Nisan 1999 (dahil) – 01 Ocak 1992 (dahil) tarihleri arasında doğanlar],  En az lise ve dengi okul mezunu olmak, Seçme sınavlarını başarı ile geçmek, sevk edildikleri hastanelerden TSK, J.Gn.K.lığı ve Shl.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak “Komando Uzman Erbaş Olur veya Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almış olmak, En az 164 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak koşuluyla, kilosu belirtilen değerler içerisinde bulunmak.Askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak,

Söz konusu ilana başvuru yapacak adayları ayrıca güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçlarının olumlu olması isteniyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından DPB üzerinden adaylara duyurulan ilana başvurular elektronik olarak yapılacak. İlana başvuru yapacak adaylar başvurularını Jandarma Genel Komutanlığı personel temin sayfasına e-Devlet üzerinden giriş yaparak tamamlayacaklar. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Askeri Personel Alım İlanlarından anında haberdar olmak için;

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir