Jandarma Genel Komutanlığı Lise Mezunu ve KPSS’siz Personel Alımı Yapıyor

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı hem kendisine ait kurumsal internet sayfası üzerinden yayımladığı bir duyuru ile 2019 yılı personel alım planlaması kapsamında 220 personel alımı yapacak. 

Jandarma bünyesine yapılacak olan bu personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların dikkat edecekleri hususlar şunlar. 

220 PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında; alımların muvazzaf subay temini için yapılacağı duyuruldu. 

Peki bu ilana hangi adaylar başvuru yapabilecek?

“2019 Yılı Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Öğrenci Temini Başvuru Kılavuzu’nda madde madde belirtilen başvuru şartlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

İLANA KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Muvazzaf Subay temini için yapılacak olan personel alımlarına başvuru yapacak adaylardan hem Komutanlık bünyesine personel alımlarında aranan şartlara haiz olması hemde askeri personel alım ilanında duyurulan koşulları sağlamaları isteniyor. 

İşte Jandarma Tarafından İlan Edilen O Koşullar

1-) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

2-) Lise veya dengi okullardan mezun olmuş veya 09 Eylül 2019 tarihine kadar mezun olacak durumda olmak veya denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu olmak,

3-) Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi bir (21) yaşını bitirmemiş olmak, (1 Ocak 1998 ve sonrası doğumlu olmak)

4-) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

5-) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, e. www.jandarma.gov.tr ve www.jsga.edu.tr internet adreslerinde yayımlanan “2019 Yılı Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Öğrenci Temini Başvuru Kılavuzu’nda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak.

BAŞVURUDA BULUNMAK İSTEYEN ADAYLAR

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından ilan edilen başvuru şartlarını sağlayan adaylar başvurularını şu dönemde yapabilirler. 220 askeri öğrenci personel istihdamı için yayımlanan personel alım ilanı için son başvuru tarihi 26 Temmuz olarak duyuruldu.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

İlan için yayımlanan başvuru kılavuzunda başvuruların nasıl yapılacağına dair verilen bilgilerde; adayların Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet aracılığıyla başvurularını yapacakları açıklandı. 

İlana dair tüm detaylar için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir