Jardarma 22.000 Uzman Erbaş Alımı İçin DPB’den Duyuru

Hatırlanacağı üzere Jandarma Genel Komutanlığı geçtiğimiz günlerde kendisine ait internet sitesi üzerinden bir duyuru yayımlamış ve 2019 yılı uzman erbaş alımlarına dair kılavuzu adayların erişimine açtığını ilan etmişti. 

Jandarma Genel Komutanlığı 22 Bin Uzman Erbaş Alım Duyurusu

Jandarma Genel Komutanlığı resmi web sayfası üzerinden yayımladığı duyurusunda, en az lise mezunu adaylardan KPSS puanıyla ve KPSS şartsız Uzman Erbaş alımı olacağını duyurdu. 40 bin adayın başvurusunun kabul edileceğini duyuran Jandarma Genel Komutanlığı en az 50 KPSS’ye sahip 20 bin aday ile KPSS puanı 50’den düşük ve KPSS’ye girmemiş 20 bin adayın çağrılacağını duyurdu. 

Genel, sağlık, eğitim ve yaş şartlarına dair detayların da yer aldığı ilanda Jandarma Genel Komutanlığı tüm bilinmesi gerekenleri adaylara duyurdu. 

DPB’DEN DE DUYURU YAYIMLANDI

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan duyuru metninin ardından söz konusu alımlara ilişkin DPB’den de bir duyuru yayımlandı. DPB yayımladığı duyursunda alımlara dair kısa bir bilgi verdi başvuru kılavuzunu adaylara duyurdu. 

DPB’den Yayımlanan Duyuru Metni

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 22.000 adet Sözleşmeli Er/Erbaş alınacağına ilişkin duyuru yayımlanmıştır. Başvurular 19 Mart 2019 ile 04 Nisan 2019 tarihleri arasında elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

İlan metni için TIKLAYINIZ

Askeri Personel Alım İlanlarından anında haberdar olmak için;

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir