KPSS’li/KPSS’siz En Az İlkokul Mezunu Sözleşmeli Er ve Muvazzaf Astsubay Alımı Yapılıyor

Askeri kurumlar kendilerine ait kurumsal web sayfaları üzerinden yayımladıkları personel alım ilanları ile personel alımı yapıyorlar. 

Halen yayında olan ve başvuru süreci devam eden 3 askeri kurumun ilanlarını sizlere aktarıyoruz. 

ASKERİ PERSONEL ALIMI YAPAN KURUMLAR

* Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı’nın internet sayfası üzerinden yayımlanan personel alım ilanında Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere en az ilkokul mezunu 13 bin Sözleşmeli Er alımı yapılacağı duyuruldu. 

* Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında ise Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay alımı yapılacağı duyuruldu. Bu alımlarda bazı branşlar için KPSS şartı bulunurken bazı kadrolar için ise KPSS şartı yer almıyor. 

* Yayımlanan diğer ilanda ise Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde 300 sözleşmeli Muvazzaf Astsubay alımı yapılacağını duyurdu. Bu alımlarda da Jandarma Genel Komutanlığı’nda olduğu gibi bazı kadrolar için KPSS şartı aranırken bazı kadrolar için KPSS şartı aranmıyor. 

GENEL BAŞVURU KOŞULLARI

MSB tarafından yayımlanan sözleşmeli er alım ilanı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli muvazzaf astsubay alım ilanı başvuru koşulları farklılık gösteriyor. 

Bu kapsamda adaylardan talep edilen koşullar kadrolara göre şu şekilde,

Sözleşmeli Er Alım İlanı

Türk vatandaşı ve erkek olmak, En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak, Askerliğini yapanlar için, e 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak. Askerliğini yapmayanlar için (01 Ocak 1994 tarihi ile 31 Aralık 1999 tarihleri arasında doğmuş olmak. 

Muvazzaf Astsubay Alım İlanı

Lisans veya ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 26 Ağustos 2019 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak, Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1992 ve sonrası doğumlular), lisansüstü öğrenimi tamamlamış olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre otuz iki (32) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1987 ve sonrası doğumlular), Sahil Güvenlik Komutanlığı için ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 26 Ağustos 2019 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1992 ve sonrası doğumlular), KPSS branşlı alımlar için KPSS’den en az 60 almış olmak.

İLAN DETAYLARI

MSB 13 bin sözleşmeli er alım ilanı için TIKLAYINIZ

Jandarma Genel Komutanlığı muvazzaf astsubay alım ilanı için TIKLAYINIZ
 
Sahil Güvenlik Komutanlığı muvazzaf astsubay alım ilanı için TIKLAYINIZ

Alım İlanlarından Haberdar Olmak İçin Bizleri Takip Edin

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir