KPSS’li/KPSS’siz Kadın ve Erkek 16 Bin 675 Askeri Personel Alımı Yapılıyor

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ve kurumların kendilerine ait web sayfaları üzerinden yayımladıkları ilanlara göre; halen alım süreci devam eden 16 bin 675 askeri personel alımı bulunuyor. 

Bu alımlardan bazıları KPSS puanıyla bazıları ise KPSS şartsız gerçekleştiriliyor. Kamu İlanları olarak bu alımları sizlere aktarıyoruz. 

HANGİ KURUMLAR ALIM YAPILIYOR

Yayımladıkları ilanlar ile askeri personel alımı yapacağını açıklayan 3 farklı kurum bulunuyor. Bu kurumlar alım yapacakları personel sayılarına dair detaylar şu şekilde;

Milli Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere 13 bin askeri personel alımı yapacağını açıkladı. KPSS şartı olmadan yapılacak bu alımlara en az ilkokul mezunu adaylar başvuruda bulunabilecek. 

Jandarma Genel Komutanlığı hem kendi internet sitesinde hemde DPB’de yayımladığı ilanında 3 bin 375 personel alımı yapacağını açıkladı. Farklı branşlarda gerçekleştirilecek olan alımlarda muvazzaf/astsubay alımı yapılacak. Kadın ve Erkek adayların başvuruda bulunabileceği askeri personel alım ilanında istihkam, bakım ve muhabere bölümlerinden alımlar yapılacak.

Sahil Güvenlik Komutanlığı yayımladığı askeri personel alım ilanında kadın ve erkek adaylar arasından 300 sözleşmeli muvazzaf astsubay alımı yapacağını açıkladı. Alımlar 10 farklı branştan olacak. Söz konusu bu branşların bazıları KPSS puanıyla bazıları ise KPSS şartsız başvuru yapılabilecek.

ASKERİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

Askeri Personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken bazı başvuru koşulları bulunuyor. Bu başvuru koşullarının bazıları tüm adaylar için geçerli olup bu ortak koşulları sağlamalayan adayların başvuruları kabul edilmiyor. 

Bunun yanında bazı başvuru koşulları ise özel oluyor ve kadrolara göre belirleniyor. Alımlarda aday seçiminde bu başvuru koşullarının sağlanıp sağlanmadığına bakılıyor. 

Kamuilanlari.com olarak adayların sağlamaları gereken bu başvuru koşullarını genel ve özel koşulları ile sizlere aktarıyoruz. 

Genel Koşullar;

İlana başvuruda bulunacak adaylar; ”Türk vatandaşı olmalı, En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Astsubaylık için belirlenen ilgili öğrenim şartını sağlamalı. Bunun yanında adaylar; Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, Taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkûm olmamak.’şartlarını sağlamalı.

Özel Koşullar;

Askeri personel alım ilanları için adayların sağlamaları gereken özel koşullar ise şu şekilde;

Adayların kadroya göre belirlenen eğitim seviyesinden mezun olması. Önlisans ve lisans mezunu adaylar için belirlenen bölümlerden mezun olmak. Yine askerlik yapmış olmak yada olmamak durumuna göre değişen yaş şartını sağlamak, KPSS puanıyla alım yapılan branşlar için bu şartı sağlamak. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu alım ilanlarına siz okuyucularımıza genel başlıkları ile aktardık. İlanlara dair tüm detaylar için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz. 

MSB KKK 13 bin askeri personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Sahil Güvenlik Kadın/Erkek 300 askeri personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Jandarma Genel Komutanlığı 3375 askeri personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Askeri Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir