KPSS’siz Askeri Personel Alımları: Tabip Subay, Korucu, Uzman Çavuş

Milli Savunma Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı bünyesine askeri personel alımları yapılıyor. 

KPSS puan şartı olmadan öğrenim durumuna göre yapılan bu personel alımlarında adayların sağlamaları gereken çeşitli koşullar bulunuyor. Kamuilanlari.com olarak halen başvuru süreci devam eden bu askeri personel alımlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

MSB ASKERİ PERSONEL ALIM İLANLARI

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı’nın ilanlar sayfası üzerinden yayımlanan askeri personel alım ilanı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için duyuruldu. Deniz Kuvvetleri için yayımlanan askeri personel alım ilanında alımların Sözleşmeli Uzman Erbaş, Uzman Çavuş kadrosu için yapılacağı bildirildi. Çeşitli meslek gruplarında yapılacak olan personel alımlarına başvurular en az lise mezunu olmak kaydıyla yayımlandı. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI ASKERİ PERSONEL ALIMLARI

İçişleri Bakanlığı bünyesi için yayımlanan askeri personel alım ilanlarının sayısı 3. Halen başvuru süreci devam etmekte olan bu ilanlara göre bakanlık Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine personel alımı yapacak. 

İlk İlan: Yayımlanana ilk ilanda Jandarma Genel Komutanlığı, Şırnak İl Komutanlığı emrinde görevlendirmek üzere Şırnak Valiliği aracılığıyla Güvenlik Korucusu alımı yapacak. En az ilköğretim mezunu adayların başvuru yapabileceği Korucu alımı başvuruları Şırnak Valiliği üzerinden yapılacak. İlan ile toplam 400 personel istihdamı gerçekleşcek. 

İkinci İlan: Askeri personel alımı yapacak olan Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan ikinci ilanda Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere muvazzaf tabip subay temini için alım yapılacağaı duyuruldu. Toplam 78 adayı alınacağı ilanda alımların 64’ü normal alım ile 14’ü ise yatay geçiş ile yapılacak. Jandarma Genel Komutanlığında muvazzaf tabip subay temini kadro detaylarıSBÜ Gülhane Tıp Fakültesine 30 erkek öğrenci, SBÜ Gülhane Diş Hekimliği Fakültesine 4 erkek öğrenci ve SBÜ Gülhane Sağlık Meslek Yüksekokuluna 30 erkek öğrenci.

Üçüncü İlan: Yayımlanan diğer ilanda ise askeri öğrenci alımı olacağı bildirildi. İlana göre 220 personel istihdamının gerçekleştirileceği alımlara lise mezunu adaylar başvuru yapabilecekler. Ayrıca ilanda 21 yaş şartı bulunuyor. 

ASKERİ PERSONEL ALIMLARINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Askeri personel alım ilanlarında yer alan genel başvuru koşulları şunlar;

Adayların Türk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, her ilan için ayrı ayrı duyurulan yaş şartının sağlanması, güvenlik soruşturması sonucu olumlu olması, ilanlara göre en az ilköretim veya lise mezunu olması, görevini yapmaya engel sağlık sorunu olmaması.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu personel alım ilanları için yayımlanan başvuru kılavuzları için;

Jandarma Korucu alım ilanı için TIKLAYINIZ

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı alımı için TIKLAYINIZ

Jandarma Genel Komutanlığı alımı için TIKLAYINIZ

Jandama Lise Mezunu alımları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir