Mayıs Ayı KPSS’siz En Az İlköğretim Mezunu Askeri Personel Alım İlanları

Askeri kurumlar kendi internet sayfaları üzerinden yada Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla ilanlar yayımlayarak personel alımlarına devam ediyorlar. 

Bu çerçevede daha önceden yayımlanan bazı alım ilanları yeni ay ile birlikte sona erdi. Ancak Mayıs ayı içerisinde de başvuru süreci devam eden askeri personel alım ilanları bulunmakta. 

Kamuilanlari.com olarak başvuru süreci devam eden bu alım ilanlarını sizlere aktarıyoruz.

1640 ASKERİ PERSONEL ALIM İLANI

Mayıs ayının başlamasıyla tek bir kurumun askeri personel alım ilanı yayında kaldı. Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan ilanda Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine 1640 sözleşmeli askeri personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

En az ilköğretim mezunu adayların başvuru yapabileceği ilana göre Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 1640 sözleşmeli er alımı yapacak. İlan için sadece erkek adayların başvuruları kabul edilecek.

BAŞVURU KOŞULLARI

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nca yayımlanan ilana başvuru yapmak için ilan metninde yer alan başvuru şartlarının tamamının sağlanması gerekiyor. 

Komutanlık ilanda bu konuya dair tüm ayrıntıları şu şekilde bildirdi.

Genel Koşullar; Türk vatandaşı ve erkek olmak, En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, Taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkûm olmamak.

Yaş Şartı; Sözleşmeli Er alım ilanı için başvuru yapacak adayların 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmaları gerekiyor. 

BAŞVURU SÜRECİ VE İŞLEMLERİ

Türk Silahlı Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde sözleşmeli er olarak görev almak isteyen adaylar için başvuru süreci devam ediyor. İlan metninde söz konusu alımlar için başvuru sürecinin ne zaman biteceğine dair bir bilgi verilmedi. 

Bu kapsamda ilana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını internet üzerinden elektronik olarak gerçekleştirecekler. Adaylar başvuru için Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı’nın web sayfasını kullanacaklar.

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir