Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 13 Bin Askeri Personel Alım İlanı Yayımladı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 13 bin askeri personel (sözleşmeli er) alım ilanı yayımlandı. MSB tarafından yayımlanan askeri personel alım ilanı detaylarını haberimizde aktarıyoruz. İşte MSB 13 bin personel alım ilanı.

MSB 13 BİN SÖZLEŞMELİ ER ALIM İLANI

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan askeri personel alım ilanında 13 bin sözleşmeli er alımı yapılacağı ilan edildi. MSB tarafından yayımlanan askeri personel alım ilanı için belirlenen ve ilana başvuruda bulunacak adayların haiz olmaları gereken başvuru koşulları şunlar. 

Başvuru Koşulları;

İlana başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken genel koşullar arasında, ”Türk vatandaşı ve erkek olmak, En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, Taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkûm olmamak.” şartları bulunuyor. 

Yaş Şartı

MSB 13 bin sözleşmeli er alım ilanına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken yaş şartı; askerlik görevini yapan adaylar için değişiklik gösteriyor. İşte o koşul;

Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 tarihi ve sonrasında doğanlar), Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 tarihi ile 31 Aralık 1999 tarihleri arasında doğanlar).

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanı için başvuru yapacak adaylar başvurularını Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı’nın web sayfası üzerinden yapacaklar. e-Devlet şifreleri ile sisteme giriş yapacak olan adaylar ilgili alanları kendilerine göre doldurarak internet ortamında başvurularını tamamlayacaklar. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Askeri Personel alım ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir