MSÜ 2019 Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı Başvuruları Başladı

ÖSYM Başkanlığı kendisine ait kurumsal web sayfası üzerinden Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) askeri öğrenci aday belirleme sınavına dair bilgiler verdi. 

Söz konusu sınav süresine başvuruların 16 Ocak tarihi itibariyle başladığını duyuran ÖSYM adayların başvuru süreinde nasıl bir yol izleyeceklerini açıkladı. Kamuilanlari.com olarak ÖSYM tarafından yayımlanan bu başvuru duyurusuna dair tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

MSÜ ASKERİ ÖĞRENCİ ADAY BELİRLEME SINAVI

ÖSYM’de yer alan duyuruya göre 2019 Askeri Öğrenci aday belirleme sınavı 7 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek. Bu sınava öğrencilerin başvurularını 27 Şubat tarihlerine kadar yapabilecekleri açıklandı. Başvurular ise ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sayfası üzerinden bireysel olacak yapılabilecek. İşte yayımlanan duyuru metni;

ÖSYM Tarafından Yayımlanan Duyuru

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ) Başvuruları Alınacak

2019-2020 eğitim-öğretim yılında Milli Savunma Üniversitesince 2’nci Seçim Aşamalarına çağrılacak askeri öğrenci adaylarını tespit etmek amacıyla, ÖSYM tarafından 7 Nisan 2019 tarihinde Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ) yapılacaktır. Sınava başvurular, 16 Ocak-27 Şubat 2019 tarihleri arasında alınacak olup adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapacaklardır.

Ek’te yer alan kılavuz, 2019 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına (2019-MSÜ), başvuru, sınavın uygulanması ve sınav sonuçlarının değerlendirilmesi ile 2’nci seçim aşamalarına başvuru, 2’nci seçim aşamaları ve aday yerleştirme esaslarını kapsamakta olup adayların başvuru öncesi ilgili kılavuzu dikkatle incelenmesi gerekmektedir.

Başvuru Formu için TIKLAYINIZ

Askeri Personel alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.