Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 Sözleşmeli Astsubay Alımı Yapıyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli astsubay alım ilanına başvuru yapacak adayların bilmeleri gereken tüm ayrıntıları aşağıda aktarıyoruz.

KADRO VE KONTENJAN DAĞILIMI

Alım yapılacak branşlar ve kadro dağılımı şu şekilde;

Güverte (150 personel alınacak): Meslek Yüksek Okulların; Deniz UlaĢtırma ve ĠĢletme veya Güverte ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak.

Makine (60 personel alınacak); Meslek Yüksek Okulların; Gemi Makineleri ĠĢletme ön lisans bölümünden mezun olmuş veya kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak

İkmal (30 personel alınacak), Meslek Yüksek Okulların; Lojistik, Lojistik Yönetimi ve Maliye ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak

Uçak Bakım (15 personel alınacak); Meslek Yüksek Okulların; Uçak Gövde-Motor, Uçak Motoru, Uçak Gövdesi ve Uçak Teknolojisi ön lisans bölümünden mezun olmuş veya kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak.

Bilgi Teknolojileri (15 personel alınacak); Meslek Yüksek Okulların; Bilgisayar Programcılığı (Bilgisayar Programlamacılığı), Bilgisayar Teknikerliği ve Programlama, Bilgisayar Teknolojileri (Bilgisayar Teknolojisi), Bilgisayar Teknolojileri ve BiliĢim Sistemleri ile Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama (Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama) ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak. 

İdari Büro (16 personel alınacak); Meslek Yüksek Okulların; Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı ile Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak.

İdari (Adalet) (14 Personel alınacak): Meslek Yüksek Okulların; Adalet ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak.

DİĞER KOŞULLAR

Söz konusu eğitim koşullarını sağlayan adayların diğer koşulları da sağlamaları gerekiyor. Bu koşullar arasında bazı kadrolar için KPSS şartı bulunurken bazı kadrolar için bu şartın olmaması. Yine askeri kurumlara personel alımlarında aranan genel koşullardan oluşuyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, KPSS puanı şartı aranan branşlar için; 2018 yılında yapılan KPSS sınavında Genel Kültür ve Genel Yetenek (P93) puan türünden en az 60 puan almış olmak, 01 Ocak 2019 tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; 27 yaĢını bitirmemiĢ olmak (01 Ocak 1992 ve sonra doğanlar başvurabileceklerdir.), Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak.Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik, ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olmak, Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak,

BAŞVURU SÜRECİ

İlana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi BaĢkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden eDevlet  aracılığıyla elektronik olarak yapılacak. Başvurular için süre. 13 Mart tarihinde sona erecek. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Askeri Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir