Sahil Güvenlik Komutanlığı KPSS’li/KPSS’siz 300 Sözleşmeli Astsubay Alımı İçin Süreç Doluyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere sözleşmeli muvazzaf astsubay alımı yapacak.

Kurum tarafından yayımlanan askeri personel alım ilanı için süreç ise sona eriyor. Başvuru sürecinin sona ermesine kısa süre kalan ilan için tüm ayrıntıları siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

SAHİL GÜVENLİK MUVAZZAF ASTSUBAY ALIMI

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli muvazzaf astsubay alım ilanında yer alan açık kadrolar şu şekilde,

Güverte 150 personel, Makine 60 personel, İkmal 30 personel, Uçak Bakım 15 personel, Bilgi Teknolojileri 15, İdari Büro 16 personel ve İdari (Adalet) 14 Personel.

Yukarıda yer alan bazı branşlara başvurular en az 60 KPSS puanı ile yapılırken bazı branşlara ise KPSS şartı olmadan başvuruda bulunulabiliyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Sahyil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken koşullar;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, belirtilen öğrenim programlardan mezun olmak veya kayıt tarihine (26 Ağustos 2019) kadar mezun olabilecek durumda olmak, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik, ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olmak, Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak, Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak.

KPSS Şartı;

KPSS puan şartı olan bölümler için; KPSS puanı şartı aranan branşlar için; 2018 yılında yapılan KPSS sınavında Genel Kültür ve Genel Yetenek (P93) puan türünden en az 60 puan almış olmak, şehit ve malul eş ve çocukları için bu puanın en az %80‟ini almış olmak.

Yaş Şartı; 

01 Ocak 2019 tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; 27 yaĢını bitirmemiĢ olmak (01 Ocak 1992 ve sonra doğanlar başvurabileceklerdir.),

BAŞVURULAR ELEKTRONİK YAPILACAK

DPB ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın kendisine ait internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar, başvurularını saat 23.59’a kadar yapabilecekler. 

İlana başvurular Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet aracılığıyla elektronik olarak yapılacak.

Sahil Güvenlik Komutanlığı muvazzaf astsubay alımı ilan metni için TIKLAYINIZ

Askeri Personel Alımlarından Anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir