Sahil Güvenlik Komutanlığı Mayıs 2019 Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımlandı

İçişleri Bakanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı kendisine ait resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru yayımlayarak Mayıs 2019 Uzman Erbaş alım ilanının yayımlandığını duyurdu. 

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan Uzman Erbaş alım ilanında yer alan açık pozisyonlar ve ilanlara ilişkin tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz.

MAYIS 2019 UZMAN ERBAŞ ALIM İLANI

Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan yayımlanan Uzman Erbaş alım ilanı 4 ayrı sınıftan yapılacak. Komutanlığın yayımladığı ilan metninde yer alan bilgilere göre alım yapılacak olan branşlar ve detayları şu şekilde; 

Muhafız: Askerlik hizmetini Kuvvet Komutanlığına bakılmaksızın Muhafız, Komando, Deniz Piyade ve Jandarma Asayiş sınıf/branş/ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak.

Şoför: Yeni tip sürücü belgelerinde “CE” veya “DE” sınıfı ehliyeti bulunup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak ya da eski tip sürücü belgelerinde “D” sınıfı ehliyeti bulunup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak.

Sıhhiye: Askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak ve meslek yüksekokullarının İlk ve Acil Yardım programı mezunu olmak.

Kurbağa Adam: Askerlik hizmetini Kurbağaadam/Dalgıç sınıf/branş/ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak.

BAŞVURU KOŞULLARI

4 farklı branşta Uzman Erbaş alımı için yayımlanan alım ilanında yer alan başvuru koşulları;

İlana başvuruda bulunmak isteyecek adayların sağlamaları gereken şartlar arasında Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, en az lise mezunu olmak gibi temel koşullar bulunuyor. 

Bu koşulların yanında adayların ayrıca mesleki özellikler, yaş ve diğer koşulları da sağlamaları isteniyor.  O koşullar da şunlar;

2019 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir), Erkek olmak, Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (13 Mayıs 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar), Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.

Sağlık Şartı: İlana başvuru yapacak adayların Yapılacak yazılı sınav (genel kültür ve meslek bilgisi), ön sağlık muayenesi, fiziki kabiliyet ve değerlendirme testleri, uygulamalı mesleki bilgi sınavları ile mülâkat sınavlarında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmesi gerekiyor. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

En az lise mezunu Uzman Erbaş alımı başvuru işlemleri 13 Mayıs tarihi itibariyle başladı. İlan için açıklanan son başvuru tarihi ise 23 Mayıs. İlan başvurular Sahil Güvenlik Komutanlığı üzerinden elektronik olarak yapılacak.

Adaylar belirtilen tarihler arasında başvurularını https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapabilecekler. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Askeri Personel alım ilanlarını yakından takip etmek için;

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir