Türk Silahlı Kuvvetleri İlkokul ve Lise Mezunu Askeri Personel Alımı Yapılıyor

2019 yılı askeri personel alım ilanının ilk Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi web sayfası ile Devlet Personel Başkanlığı’nın internet sitesi üzerinden duyuruldu. Peki halen başvuru süreci devam eden askeri personel alım ilanları hangi kadrolarda yapılıyor ve kimler başvuru yapabilir?

2019 ASKERİ PERSONEL ALIM İLANI

2019 yılının girmesinin ardından yayımlanan askeri personel alım ilanında iki farklı pozisyonda personel alımı yapılacağı duyuruldu. Buna göre bakanlık ilgili kuvvet komutanlıklarında görevlendirmek üzere Uzman Çavuş ve Uzman Onbaşı alımı gerçekleştirecek. 

Peki ilana kimler, nasıl başvuru yapacaklar? Tüm detayları ile sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

BAŞVURU KOŞULLARI

TSK bünyesine gerçekleştirilecek olan askeri personel alım ilanı için başvuru kılavuzunda yer alan eğitim, yaş ve diğer genel koşullar şu şekilde,

Öğrenim ve Yaş Şartı

Öncelikle ilanlara başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken öğrenim koşulu bulunuyor. Buna göre Uzman onbaşı adayları için ilköğretim/ortaokul veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olması istenirken Uzman çavuş adayları için en az lise ve dengi okul mezunu veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olması gerekiyor. İlanlara başvuruda bulunacak adayların ayrıca yaş şartını da sağlaması zorunlu Bu kapsamda adayların 27 yaşından küçük olması gerekiyor. Yani 01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar ilana başvuruda bulunabilecekler. 

Genel Başvuru Şartları

İlana başvuruda bulunacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olması isteniyor. Bu koşulu sağlayan adaylar eğitim seviyelerine göre belirtilen statüye başvuru yapabilecektir. Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak, Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için, uygun nitelik belgesi almış olmak, Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak (28 Ocak 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar), Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Nitelik Belgesinde “Uzman Erbaş Olur” kararı bulunmak, 80 ve üzeri not almış olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay (yedek subay dâhil), astsubay, uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak,

BAŞVURULAR ELEKTRONİK YAPILACAK

Tüm başvuru koşullarını sağlayan adaylara ilana elektronik olarak başvuruda bulunabilecekler. Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevlendirilecek olan ilgili kadrolar için başvuruda bulunacak adaylar Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı’nın web sayfası üzerinden başvurularını yapacaklar. 

Başvuru Formu için TIKLAYINIZ

Askeri personel alımı ile ilgili tüm detaylar için bizleri takip edin;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir