Uzman Erbaş Alımları Yapılacak Mı? 2019 Yılında Uzman Erbaş Alımları Olacak Mı?

Türk Silahlı Kuvvetleri giderek daha profesyonel oluyor. Bu bağlamda Milli Savunma Bakanlığı bünyesine sürekli olarak yeni personel alımı gerçekleştiriyor.

 Uzman erbaşlar da Silahlı Kuvvetlerin tabanını oluşturuyor. Yüz binlerce insan Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanacak olan ilanları merak ediyor. Kara Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş alımları 31 Mayıs tarihine kadar yapılmıştı.

 2019 yılı içerisinde bir daha uzman erbaş alımı yapılacak mı? Merak ediliyor. Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde görev yapan uzman erbaşların maaşları 2500 lira ile 5 bin lira arasında değişiklik gösteriyor.  Şartların zorlaştığı veya operasyonların fazla olduğu bölgelerde uzman erbaşların maaşı 5000 liraya kadar çıkabiliyor.

2019 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş alımları yapmıştı. 31 Mayıs 2019 tarihine kadar alımlar için başvuruları kabul eden Kara Kuvvetleri Komutanlığı bu süreçten sonra bir daha personel alım ilanı yayımlanmadı. Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesinde personel alım ilanları yayınlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir