Personel Alımı

Askeri Personel Olmak İsteyenler İçin Fırsat Gibi İş İlanı: İstanbul Ve Tuzla İstihkam Komutanlığına Personel Alınacak! Başvurular Başladı…

Personel alımlarının tam gaz devam ettiği şu günlerde iş arayan vatandaşa bir müjde de İstanbul ve Tuzla İstihkam Komutanlığı’ndan geldi. Hem İstanbul da hem Tuzla’da bulunan iki ayrı İstihkam Komutanlığı bünyesinde istihdam edilecek olan personel alımı için de şartlar belli oldu.

Alım yapan kamu kurum ve kuruluşları arasına yayınladıkları ilan ile giren İstanbul ve Tuzla İstihkam Komutanlığı, geçtiğimiz gün personel arayışı içerisinde olduğunu resmi bir şekilde de beyan etti. Yayınladığı ilanı İŞKUR üzerinden yayınlayan İstanbul ve Tuzla İstihkam Komutanlığı, başvuruların da İŞKUR üzerinden gerçekleştirileceğini açıklayarak, söz konusu pozisyon için belirlenen başvuru iş ilan numaralarını açıkladı.

İstanbul ve Tuzla İstihkam Komutanlığı Personel Alımı Gerçekleştiriyor

Ayrı ayrı istihdam etmek üzere bünyelerine personel alacak olan İstanbul ve Tuzla İstihkam Komutanlığı, personel alımı genel şartlarını da belirlemiş bulunuyor. Bu kapsamda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve 18 yaşını geçmiş bireylerin başvuru yapabileceği İstanbul ve Tuzla İstihkam Komutanlığı personel alımlarında aynı zamanda arşiv soruşturmasından başarıyla geçmiş olmak, sağlık kurulu raporu alabilmek ve askerlik vazifesini fiili olarak bitirme şartları aranıyor. Bu şartlara ek olarak İstanbul İstihkam Komutanlığı ağaç işleri, mobilya ve dekorasyon, ahşap üst düzey işlemleri (boya, cila, lake, polyester) dallarından ustalık belgesi isterken; Tuzla İstihkam Komutanlığı ise, mesleki eğitim merkezleri ile inşaat teknoloji alanlarından mezun olma şartını yerine getirebilecek olan adayların başvurularını kabul ediyor.

Başvurular 27 Mayıs’a Kadar Devam Ediyor

Adaylardan istenilen belgeleri de açıklamış olan İstanbul ve Tuzla İstihkam Komutanlığı, tüm adayların diploma ve nüfus cüzdanı fotokopisine ek olarak sınava gireceği mesleğe dair bir ustalık belgesi sunmasını bekliyor. Başvuruları İŞKUR üzerinden açmış olan İstanbul ve Tuzla İstihkam Komutanlığı, alınacak olan personelin şartları taşıması halinde başvuru yapacağı ilan numaralarını da duyurmuş bulunuyor. Bu kapsamda İstanbul İstihkam Komutanlığı personel alımı için son başvuru tarihi 27 Mayıs 2022 olarak belirlenmiş ve 00006794714 iş ilan numarası ile başvurular yapılabiliyorken; Tuzla İstihkam Komutanlığı personel alımları da bu tarihe kadar 00006796902 iş ilan numarası üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

İlgili Makaleler