EkonomiGündem

Askıda Fatura Kampanyasına Bir İlimiz Daha Katıldı! 13 Mayıs’ta Başlıyor

Covid-19 salgını sebebiyle ekonomik olarak sıkıntılı günler geçiren vatandaşların İSKİ ve İGDAŞ faturalarının yardımseverler tarafından ödenen İBB'nin "askıda fatura" uygulamasına birilimiz daha katıldı. İstanbul'da başlayan kampanyada sonra İzmir Büyükşehir ve İzmit Büyükşehir de katılmıştı. Son alınan bilgilere göre, Aydın Büyükşehir Belediyesi de 13 Mayıs itibariyle kampanyayı uygulayacaklarını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ekonomik olarak sıkıntılı zamanlardan geçen ve faturalarını ödeyemeyen vatandaşlara yardım eli uzatan “askıda fatura” kampanyasına Aydın Büyükşehir Belediyesi de katılacağını duyurdu.

13 Mayıs’tan itibaren başlayacak kampanya hakkında Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Dayanışmamızı büyütmek ve yardımlaşmamızı arttırmak adına yarından itibaren, ‘Askıda Fatura’ uygulamamızı başlatıyoruz” şeklinde konuştu.

AYDIN’DA 13 MAYIS’TA BAŞLIYOR

Kampanyaya dair konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, kampanyaya bütün Türkiye’nin katılmasını umduklarını belirtti.

İYİLİK BULAŞICIDIR

Başkan Özlem Çerçioğlu, Aydın’da 13 Mayıs itibariyle uygulanacak Askıda Fatura sistemine dair şu sözleri dile getirdi:

“Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman vatandaşlarımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Dayanışmamızı büyütmek ve yardımlaşmamızı arttırmak adına yarından itibaren, ‘Askıda Fatura’ uygulamamızı başlatıyoruz. Bu uygulama ile Aydın’daki ve Aydın’ın dışındaki hayırsever vatandaşlarımız, ihtiyaç sahiplerine destekte bulunarak, birlik ve beraberliğimize daha da anlam katacağını düşünüyorum. İyilik bulaşıcıdır, İstanbul’dan Aydın’a, Aydın’dan tüm Türkiye’ye yayılacağını ümit ediyorum”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler