Gündem

Avrupa’da 26 Türk vatandaşı Covid-19 yüzünden öldü!

Çin’de ortaya çıkan corona virüsü Avrupa’da çok sayıda insanın ölmesine neden oldu. Hızla yayılan corona virüsü ile Avrupa ülkelerinde toplam 26 Türk vatandaşının hayatını kaybettiği öğrenildi.

Türkiye’de corona virüsü vakaları artış gösteriyor. Ancak Avrupa’da durum Türkiye’den daha kötü durumda. Salgının git gide yayıldığı Avrupa’da bugüne kadar yaklaşık 11 bin kişinin Covid-19 yüzünden hayatını kaybettiği öğrenildi.

Özellikle Türklerin yoğun olarak yaşadığı Almanya, Hollanda, Fransa ve İngiltere gibi ülkelerde çok sayıda vatandaş hayatını kaybetti.

Fransa’da 60 yaşındaki 12 Türk vatandaşın corona virüsü yüzünden öldüğü açıklandı.İngiltere’de astım hastası 55 yaşındaki H.E. isimli Türk vatandaşı, Belçika’da 3 Türk, Hollanda’da 6 Türk ve Almanya’da 3 Türk’ün ölümcül corona virüsü yüzünden hayatını kaybettiği bildirildi.

28 yaşındaki kadın virüs yüzünden öldü

Avustralya’da ise risk grubunda olduğu söylenen yaşlıların aksine 28 yaşındaki genç bir kadın Covid-19 yüzünden öldü.

En genç ölüm olarak değerlendirilen vakada corona virüsüne yakalanan kadının böbrek ve şeker hastası olduğu ortaya çıktı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir