Gündem

Avrupa’da corona virüsü etkisini arttırıyor! 10 Ağustos’tan itibaren zorunlu oluyor!

Tüm dünyayı etkileyen corona virüsüne karşı sadece Türkiye’de değil, diğer ülkelerde de çeşitli önlemler alınıyor. Corona virüsü salgınının etkisini arttırdığı Avrupa’da yeni tedbir kararı alındığı öğrenildi. Buna göre; Fransa’nın başkenti Paris’in bazı bölgelerinde 10 Ağustos’tan itibaren maske takmak zorunlu olacak.

Çin Wuhan kentinde bir hayvan pazarından dünyaya yayılan corona virüsü Avrupa’da yeniden etkisini arttırmaya başladı. Bu nedenle Fransa’nın başkenti Paris’te yeni tedbir kararı alındı. Valilik tarafından yapılan açıklama ile ülkedeki pozitif test sayısı ortalamasının yüzde 1,6 iken Paris’te bu ortalamanın yüzde 2,4 olması nedeni ile maske takma zorunlulu getirildiği bildirildi.

20-30 yaş arası vaka sayısı diğer bölgelere göre daha çok

Bu kapsamda Seine-Saint-Denis, Hauts-de-Seine, Val-de-Marne ve le Val-d’Oise bölgelerinde 10 Ağustos tarihinden itibaren maske takmak zorunlu olacak. 20-30 yaş arası vaka sayısının diğer bölgelere göre daha fazla olduğunu bildiren valilik 11 yaşından büyük kişilerin yoğunluğun fazla olduğu yerlerde maske takması gerektiğini açıkladı. Fransa’da corona virüsü vaka durumuna göre tedbir kararının alınacağı yerler de güncellenecek.

İlgili Makaleler