Gündem

Avrupa’da Yaşayan 3 Bin 614 Türk Vatandaşı Türkiye’ye Dönüyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu açıklamalarında 3 bin 614 Türk'ün gece yarısına kadar ülkeye döneceğini belirtti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu çok önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Çavuşoğlu yaptığı açıklamalarında Avrupa’da yaşayan 3 bin 614 Türk’ün gece yarısına kadar ülkemize döneceğini ifade etti.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU’NUN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Bakan Çavuşoğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

15 Mart akşamı bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantı neticesinde 9 ülke ile uçuşları durdurduk. 3 bin 614 vatandaşımız dönmek için başvurdu. Vatandaşlarımız döndükten sonra 14 gün karantina ve gözetim altında olacaklarını duyurduk.
34 sefer planladı THY. Fiyatları makul tuttu. vatandaşlarımız uçaklardan alınarak İstanbul ve Kocaeli’ndeki yurtlara yerleştirilecek.

Dün akşam itibarıyla 6 ülkeyle daha uçuşlar durduruldu. Toplamda 20 ülke ilke daha uçuşlar durduruldu.
Fas uçuşları durduracağını duyurdu. 1500 vatandaşımız var Fas’ta. Bu vatandaşlarımızın da mağdur olmaması için gerekli çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Şu ana kadar 23 ülkeden malzeme yardımı talebi aldık. Bazı ülkelerin ihtiyacını karşıladık. Şu anda en kötü senaryoya göre Sağlık Bakanlığı işle işbirliği yapıyoruz. En kötü senaryoya göre ihtiyacımızı belirleyip bu zor günlerde onlara destek olmak önemli diye düşünüyoruz ama kendi ihtiyacımızı karşılama önemli diye.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir