Gündem

Avrupa’ya gitmek isteyen Suriyeliler için ücretsiz otobüs kaldırılacak!

Dün gece Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik rejim güçleri tarafından düzenlenen hava saldırısında 33 askerimizin şehit olmasının ardından Türkiye, Avrupa’nın kapılarını Suriyeli mültecilere açtı. Alınan bu karardan sonra Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Avrupa’ya gitmek isteyen Suriyelilere ücretsiz otobüs hizmeti sağlanacağını açıkladı.

Suriye’nin İdlib kentinde 33 askerimizin şehit olmasının ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu’ya gelen sığınmacıların sınır ili olan Edirne’ye ücretsiz gidebilmeleri için otobüs kaldıracağını açıkladı.

Sayıları ne kadar olursa olsun biz hazırız

CHP Belediye Başkanı Özcan Suriyelileri Edirne’ye kadar ücretsiz otobüsle götürecekleri ve mülteci sayısının kaç olursa olsun nakli gerçekleştirmek için hazır olduklarını açıkladı. Özcan ücretsiz otobüs hizmeti hakkındaki açıklamasında, “Dün gece Suriye’de muhtemelen rejim güçleri tarafından kahraman Türk askerimize yönelik hava saldırısı gerçekleştirildi. Ben şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılarımızın da şifa bulmasını temenni ediyorum. Bu hain saldırıdan sonra hükûmetimiz, mülteciler için sınır kapılarının açıldığını duyurdu. Bu kapsamda biz de arkadaşlarımız ile çalıştık. Bizde, Bolu’daki mültecilerin sınır şehri olan Edirne’ye ulaşabilmeleri için Bolu’dan ücretsiz otobüsler kaldırmayı taahhüt ediyoruz. Edirne’ye gitmek isteyen mülteciler muhtarlıklara ve Bolu Belediyesi’ne başvuru yapabilirler. Sayı ne kadar olursa olsun biz buradan Edirne’ye naklini gerçekleştirmeye hazırız” ifadelerini kullandı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir