Gündem

Avusturya’da Böbrek Yetmezliği ve Şeker Hastası 28 Yaşında Bir Türk Corona Virüsü Nedeniyle Hayatını Kaybetti

İngiltere'nin ardından Avusturya'dan da kötü bir haber geldi. Dünyaya yayılmaya devam eden corona virüsü nedeni ile 28 yaşındaki bir Türk hayatını kaybetti.

Avusturya’da böbrek yetmezliği ve şeker hastalığı bulunan 28 yaşında bir Türk kadın corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.

VİYANA BÜYÜKELÇİSİ AÇIKLAMA YAPTI

Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun bu durum hakkında açıklamalarda bulundu. Ceyhun açıklamalarında virüs nedeniyle yaşamını yitiren kişinin 28 yaşında olduğunu belirterek baba Mustafa Akyol ile görüşerek taziyelerini ilettiğini aktardı.

Ceyhun açıklamalarında Avusturya’da ilk defa bir Türk’ün hayatını kaybettiğini ifade ederek aileye her türlü desteğin verildiğini belirtti. Ayrıca Ceyhun açıklamalarının devamında Türkiye’nin Salzburg Başkonsolosu Berkan Pazarcı’nın aileyle temas halinde olduğunu belirterek, merhumenin naaşının bugün mümkün olduğunca hızlı şekilde defnedileceği bilgisini verdi.

Ayrıca baba Mustafa Akyol, böbrek ve şeker hastalığı bulunan kızına koronavirüs teşhisi konulduğunu ve geçen hafta perşembe gününden bu yana yoğun bakımda tutulduğunu anlattı.

“Son Kez Görememiş Olmak Bizleri Perişan Etti”

Akyol hastaneden edindikleri bilgiye göre kızlarının sabah erken saatlerde hayatını kaybettiğini ifade etti ve şöyle devam etti:

“Kızımın annesi ve ablası çok kötü durumdalar, hem kızımızı bu kadar genç yaşta yitirmiş olmak hem de elimizden hiçbir şeyin gelmemesi, kızımızı son bir kez görememiş olmak bizleri perişan etti.”

Hem büyükelçinin hem de başkonsolosun kendisini arayarak olayla yakından ilgilendiğini aktaran Akyol, konsolosluktan yetkililerin Avusturya makamlarıyla temas halinde olduğunu ifade etti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir