Gündem

Ayasofya’dan Çan Sesi Değil, Ezan Sesi Yükselecektir

Yunan Bakan'ın tehditvari açıklamaları hakkında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sert bir tepki gösterdi ve Ayasofya hakkında değerlendirmelerde bulundu. MHP Lideri Bahçeli açıklamalarında "Ayasofya'dan çan sesi değil, Allah'ın izni ile ezan sesi yükselecektir" ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçelki hyazılı bir açıklama yaptı. Bahçeli yazılı açıklamasında Türkiye’nin Libya’daki haklı, hukuki ve meşru varlığının dış güçleri rahatsız ettiği gibi, CHP’yi ve ittifak ortaklarını da telaşlandırdığını bildirdi ve Ayasofya konusu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Yunanistan’ın sivil ve asker yöneticilerinden gelen tehditvari açıklamalar hakkında değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bu durumun milli tahammülü zorladığını belirtti ve Türkiye’nin hiçbir küstahın sabah akşam tehdit edeceği bir ülke olmadığını ifade etti.

Açıklamalarında Ayasofya’dan çan seslerinin değil Ezan sesinin yüskeleceğini ifade eden Devlet Bahçeli şöyle devam etti:

“MEYDAN OKUMADIR”

“Herkes haddini hududunu iyi bilmelidir. Savaş baltalarını çıkarıp fütursuzca sallayanlar unutmasınlar ki, Türk milleti muzaffer ve kahraman bir millettir. Yunanistan Savunma Bakanı’nın askeri çatışma ihtimalini de ifade ederek ‘Her türlü senaryoya göre hazırlık yapıyoruz’ demesi korkak bir meydan okumadır.

“FETİH SURESİNDEN RAHATSIZLIK DUYAN…”

Türkiye Cumhuriyeti, stratejik bir tehdide dönüşen Yunanistan’ın Kıbrıs, Doğu Akdeniz ve diğer milli konulardaki alçak hesaplarını alt üst edecek muktedirliğe sahiptir. Ayasofya Camii’nde manevi aşk ve adanmışlıkla okunan Fetih Suresi’nden rahatsızlık duyan, egemen devlet vasfımızı hiçe sayıp hayasızca tepki gösteren Yunan Hükümeti’ne hatırlatırım ki, Ayasofya fethin kutlu bir sembolü, kutsal bir emanetidir. Kıbrıs Limasol’daki Köprülü Camisi’nin avlusuna molotofkokteyli atanların ve Larnaka’daki Tuzla Camisi’nin duvarına Bizans bayrağı asanların kimlerden beslendiği aşikardır.

“ALLAH’IN İZNİYLE EZAN SESİ YÜKSELECEKTİR”

Camilerimize yönelik bu çirkin saldırıları şiddetle lanetliyor, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin suçluları derhal bulup cezalandırmasını ümit ediyorum. Bizans’ı ihya peşinde koşan ahmaklar boşa kürek çekmektedir. Zulmün perdesi 567 yıl önce kapanmıştır.

Ayasofya Müslüman Türk milletinin fetih camisidir. Bu hakikat değişmeyecektir. Herkes hesabını buna göre yapmalıdır. Ayasofya’dan çan sesi değil, Allah’ın izniyle ezan sesi yükselecektir.”

İlgili Makaleler