Ekonomi

Aylık 30 Liraya Kasko Sistemi Getirildi! Türkiye’de İlk Defa Uygulanıyor

Covid-19 salgınıyla beraber araç sahiplerine yönelik kararlarda da değişikliğe gidiliyor. Elektronik ortamdan alınan oto ekspertiz randevularının ardından kasko uygulamasına da yeni bir düzenleme getirildi. Salgın nedeniyle ekonomik olarak zor günlerden geçen vatandaşlara yönelik aylık kasko uygulaması devreye sokuldu. Bu doğrultuda, vatandaşların araçları için ödeyecekleri aylık kasko hizmet bedeli 30 lira ile 100 lira arasında düzenlendi. Türkiye'de ilk defa böyle bir sistem uygulanıyor.

Başlangıç noktası Çin’in Wuhan kenti olan ancak bütün dünyaya yayılan Covid-19 salgını, hem insan sağlığını tehdit ediyor hem de ekonomik olarak sıkıntılar doğuruyor. Kısa bir süre önce ekspertiz sistemi için elektronik ortamdan randevu uygulamasına geçildi.

Yeni bir düzenleme de kasko sektörüne yapıldı. Ekonomik olarak sıkıntılı süreçlerden geçen vatandaşların ödemesi için aylık kasko sistemine geçildi. Türkiye’de ilk defa başlatılan uygulamada, kaskolarını ekonomik sıkıntılar sonucunda yenileyemeyen araç sahiplerinin hesapları bloke edilmeden, maddi durumlarına uygun olarak düzenlenen bir kasko sigortası hazırlanacak.

AYLIK KASKO HİZMETİNİN ÜCRETİ NE KADAR?

Her araç modeline göre farklılık gösteren aylık kasko ücreti, 30 lira ile 100 lira arasında değişiyor. Halihazırda kaskoya sahip ancak yenilenmesi gereken veya vadesi 15 gün içerisinde dolanlar, yeni aylık kasko sisteminden yararlanabilecek.

Aylık kasko uygulamasının karşıladığı durumlar ise çift taraflı gerçekleşen çarpışma, hırsızlık ve yangın olarak belirtildi. Dileyenler başka hizmetleri de ekleyebilecek.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler