Ekonomi

Aylık 672 Lira Verilecek ! O Yaşı Geçen Vatandaşlar Alabilecek

Emekli maaşının yanı sıra Sosyal Güvenlik Kuruluşları tarafından geliri olmayan yaşlı vatandaşların geçimlerini yapabilmesi için devlet tarafından çeşitli destekler veriliyor. Bu bağlamda devlet tarafından yaşlılara aylık bağlanıyor ve aylık 672 lira ödeme yapılıyor.

Aylık 672 lira veriliyor. Türkiye’de devlet tarafından çeşitli destekler sağlanıyor. Bu ek ödemeler ve destekler sayesinden vatandaşlar geçimlerinde az da olsa rahatlıyor.

Konu ile ilgili olarak emekli maaşı alan vatandaşlar için ek ödeme olacak promosyon görüşmeleri devam ederken emekli olamayan yaşlı vatandaşlar için aylık ödemesi yapılıyor. Vatandaşlar gerekli koşulları sağladıklarında  672 lira ödeme alabiliyorlar.

BAŞVURU DETAYLARI

Aylık alamayan 65 yaşını doldurmuş yaşlı vatandaşlara Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yani kaymakamlıklara başvuru yaptıklarında eğer başvuruları kabul edilirse aylık 672 lira ödeme yapılacak.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na (kaymakamlık) başvuru yapan 65 yaşını doldurmuş yaşlı vatandaşlara ilk olarak muhtaçlık değerlendirmesi yapılıyor ve bu değerlendirme yaşlının kendisi ve eşinin gelir, servet ve harcamaları ile birlikte nafaka yükümlülüğü dikkate alınarak gerçekleşirken kişi başına gelir 701 liranın altındaysa olumlu oluyor ve 672 lira ödeme almaya hak kazanıyorlar. Ancak eş ve başvuru yapan kişinin geliri toplam 1402 lirayı aşıyorsa başvuru kabul edilmiyor.

Aylık 672 Lira Ödeme
Aylık 672 Lira Ödeme

ÖDEME DETAYLARI

Bu ödemeler 2019 yılında 637 liraydı ancak Ocak ayında yapılan zam ile birlikte 672 liraya yükseldi. Ayrıca önceden bu ödemeler 3 ayda bir yapılıyordu ancak artık her ay ödeme yapılıyor. Doğum tarihinin son rakamı 0-5 arası olanlar 5’inde, 1-6 arası olanlar 6’sında, 2-7 arasında olanlar 7’sinde, 3-8 olanlar 8’inde, 4-9 arası olanlar 9’unda maaşlarını alıyorlar.

ARANAN ŞARTLAR

672 lira ödeme almak için sağlanması gereken şartlar ise şöyle:

  • 65 yaşın dolduran,
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan,
  • Hiçbir sosyal güvencesinin bulunmayan,
  • Nafaka almayan,
  • Hiçbir geliri olmayan,
  • Sağlık sigortası bulunmayan,
  • Sosyal Hizmetler kanununa göre harçlık olmayan

Konu ile ilgili olarak bir gelişme olduğunda ve yeni destekleri sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

Aylık 672 lira ödeme detayları ve sıkça sorulan sorular ile cevapları için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir