Gündem

Bağcılar’da 4 Bina Covid-19 Nedeniyle Karantinaya Alındı!

Bağcılar'daki 4 bina, corona virüs (Covid-19) sebebiyle karantinaya alındı. Aynı mahallede yaşayan bir vatandaş, binada ikamet eden bir sağlık görevlisinde corona virüs tespit edildiğini aktarırken başkalarına da sıçradığını söyledi. Binada,  birbirleriyle akraba olan ailelerin de oturduğu öğrenildi.

Bağcılar’da karantinaya alınan 4 bina hakkında Bağcılar Kaymakamlığı tarafından gelen açıklamada,”4 Nisan’da toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulumuz tarafından yapılan değerlendirmelerde; ilçemiz Merkez, Çınar, Kirazlı ve Kazım Karabekir mahallelerindeki 4 binada ikamet eden vatandaşlarımızda yapılan Covit-19 testlerinin pozitif çıkması nedeniyle, bu binalarda Umumi Hıfzıssıhha Kanunu hükümleri uyarınca karantina tedbiri uygulanmasına karar verilmiştir” ifadesi yer aldı.

VATANDAŞLARIN GEREKSİNİMLERİ KARŞILANIYOR

Karantinaya alınan binalardan bir tanesi ise Bağcılar Merkez Mahallesi 718 Sokak’taki 5 katlı bina ve o binanın önüne polis, emniyet şeridi çekerek girişi kapattı. Binanın etrafında da kontrol amaçlı Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, nöbet halinde. O binalarda yaşayan sakinlerin gereksinimleri ise karşılanıyor.

Aynı mahallede yaşayan bir vatandaş, binada ikamet eden bir sağlık görevlisinde corona virüs tespit edildiğini aktarırken başkalarına da sıçradığını söyledi ve  yine aynı binada, akraba ailelerin de yaşadığını ekledi.

CORONA VİRÜS TESTLERİ POZİTİF ÇIKTI

Bağcılar’da corona virüs tehlikesi nedeniyle karantinaya alınan bir diğer bina da Çınar Mahallesi’nde bulunuyor.

Bağcılar Kaymakamlığı’nın açıklamasında, “4 Nisan’da toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulumuz tarafından yapılan değerlendirmelerde; ilçemiz Merkez, Çınar, Kirazlı ve Kazım Karabekir mahallelerindeki 4 binada ikamet eden vatandaşlarımızda yapılan Covid-19 testlerinin pozitif çıkması nedeniyle, bu binalarda Umumi Hıfzıssıhha Kanunu hükümleri uyarınca karantina tedbiri uygulanmasına karar verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

GİRİŞ ÇIKIŞA İZİN VERİLMİYOR

Karantinaya alınan bir diğer bina ise Çınar Mahallesi’ndeki 6 katlı apartman. Bina çevresini kuşatan polis, herhangi bir vatandaşın giriş çıkışına izin vermiyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir