Genelİşkur İş İlanları

Bahçelik Sulama Birliği İŞKUR aracılığı ile personel alımı yapacak!

Bahçelik Sulama Birliği İŞKUR üzerinden yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İŞKUR’un ‘’kamu iş ilanları’’ kategorisinde yayınlanan ilana göre Bahçelik Sulama Birliği, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere en az ilköğretim mezunu personel alımı yapacak. İş başvuruları İŞKUR üzerinden yapılacak olup, başvuruda bulunmak isteyen adayların en geç 17 Şubat 2020 tarihine kadar başvuru kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir. Personel alımı için adaylardan istenilen başvuru şartları nelerdir? İşte ayrıntınlar…

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bugün kendi resmi internet sayfası üzerinde, Bahçelik Sulama Birliği kurumunun yeni bir personel alım ilanını yayınladı. İŞKUR’un ‘’kamu iş ilanları kategorisinde yayınlanan 2 farklı ilana göre, Bahçelik Sulama Birliği’ne en az ilköğretim mezunu öğrenim düzeylerinden 3 personel alımı yapılacaktır.
Alınacak personeller, Bahçelik Sulama Birliği’ne bağlı tarlalarda zirai sulama işlerinde görevlendirileceklerdir. Çalışacak adaylara asgari ücret verilecek olup, başvuru şartları ve diğer detaylar aşağıda belirtildiği gibidir.

Bahçelik Sulama Birliği

İŞ BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

İş başvuruları Kayseri Çalışma Ve İş Kurumu İl Müdürlüğünden veya aşağıda belirtilen link üzerinden online olarak yapılacaktır. Online başvuru yapacak adayların öncelikli olarak İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmaları gerekmektedir.

işkur

İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde https://esube.iskur.gov.trtr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

E sınıfı ehliyet sahibi olmak. Motosiklet ile sulama yapılacak yerlere tanker ile gideceği için E ehliyet istenmektedir.
Develi ilçesinde ikamet ediyor olmak
MEB onaylı Zirai Sulamacı Sertifika Sahibi Olmak.
Ağır işlerde çalışabilir sağlık raporuna sahip olması.
18-40 yaşında olması.

SOSYAL HAKLAR NELERDİR?

Servis yok. Öğle Yemeği Yok. Asgari Ücret Ödenecektir.
Not: 28.02.2020 tarihinde Bahçelik Sulama Birliğinde saat 10 da kura çekilişi yapılacaktır.
İŞKUR üzerinde yayınlanan resmi alım ilanını görüntülemek için buraya tıklayınız
Diğer kamu kurumların personel alım ilanlarını görüntülemek için ise buraya tıklayınız

KAYIT NASIL YAPILIR?

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur.

EĞİTİM VE MESLEK BİLGİLERİ

Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz. Özgeçmişinizde eğitim ve meslek bilgileri girilmeden kaydınız aktife alınmamaktadır.

KAYIT KOŞULLARI

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

 ENGELLİ KAYDI

Doğuştan veya sonradan; bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılamada güçlükleri olan ve korunma, bakım veya rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan kişilerin, engel durumuna göre tüm vücut fonksiyon kayıplarının en az %40’ından yoksun olduklarını, 30.03.2013 tarih ve 28603 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Engellilik Ölçütü, Sınıflandırılması ve Engellilere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelikle belirlenen yetkili sağlık kuruluşlarının birinden alacakları engelli sağlık kurulu raporu ile belgelemeleri gerekmektedir.

İNTERNET ÜZERİNDEN KAYIT YAPTIRMAK

İnternet üzerinden engelli olarak kayıt yaptırmak isteyen kişilerin sağlık kurulu raporunu İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan engelliler normal statüde işlem görecektir.

RAPOR TARİHİ

Raporlarında herhangi bir işte çalışamaz bilgisi olanların engelli kaydı alınmayacaktır. Süreli raporlarda da rapor tarihi dikkate alınarak engellilik derecesinin kalktığı tarihten itibaren iş arayan kaydı sistem tarafından otomatik olarak normale dönüştürülecek, engelliliğinin devam ettiğine dair yeni bir rapor getirilmesi halinde engelli kaydı bu rapor doğrultusunda güncellenecektir.

ÖNCELİKLİ GÖNDERME HAKKINA SAHİP OLANLARIN KAYIT İŞLEMLERİ

Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine öncelikli olarak müracaat edecek olanlar, öncelik hakkı sahipliğine ilişkin belgelerini İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan öncelikliler normal statüde işlem görecektir.

 KAYITLARIN GEÇERLİLİK SÜRESİ VE İŞLEMDEN KALDIRILMASI

Kayıtların aktif olarak işlemde kalma süresi, son işlem tarihinden itibaren on iki aydır. Kayıtları işlemden kaldırılan iş arayanlar internet üzerinden Kurum portalına giriş yaparak “İş Arama/Kayıt Durumu” menüsünden kaydını aktif duruma getirebilirler veya İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine şahsen, telefon, faks, e-mail vb. iletişim araçlarıyla müracaat etmeleri halinde kayıtları yetkili Kurum personelince müracaat tarihinden itibaren aktif duruma getirilir.

GÜNCELLEME GEREKSİNİMİ

Aktif olarak işlemde kalma süresi içinde işlem görmeyen veya diğer nedenlerle pasif duruma alınan kayıtlar, iş arayan tarafından güncelleninceye kadar aktif olarak değerlendirilmeyecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir