Ekonomi

Bakan açıkladı: Ücret iadesi yapılacak!

Corona virüsü salgını nedeniyle Türkiye’de bir süre uçuşlar durdurulmuştu. Bu nedenle pek çok vatandaş aldıkları bileti kullanamadı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu biletini kullanamayan vatandaşları sevindirecek haberi verdi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgını nedeniyle Türkiye’de uçuşlar durdurulmuştu. Pek çok vatandaş uçuşlar için satın aldıkları biletleri kullanamadı. Bu kapsamda açıklamada bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Yolcunun bilet ücret iadesini istemesi durumunda da bilet bedelinden kesinti yapılmaması için vatandaşın hakkı korunacaktır” ifadelerini kullandı.

Şirketler bilet ücreti iadesi yapmak zorunda

Bakan Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklamalarda, uçak ile seyahat eden yolcuların bilet ücretini istemesi durumunda hava yolu şirketinin uçuş yasakları kalktıktan iki ay sonrasında yolcuya kesintisiz olarak bilet ücreti iadesi yapmak zorunda olduğu belirtildi. Bakan Karaismailoğlu konuya ilişkin olarak, “Mevzuat çerçevesinde yapılan bu işlem sonucunda ödemelerin yapılmaması söz konusu değildir” açıklaması yapıldı.

Konuşmalarında diğer ülkelerin aksine Türkiye’nin açık bilet uygulamasının yanında ücret iadesi de getirdiğinin de altını çizen Bakan Karaismailoğlu, bu sürenin dolmasının ardından yönetmelik kapsamında uçuşunu gerçekleştirmek isteyen vatandaşların haklarının da korunacağını bildirdi.

İlgili Makaleler