Gündem

Bakan Akar TSK’daki Pozitif Vaka Sayısını Açıkladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar önemli açıklamalarda bulundu. Ayrıca Bakan Akar açıklamalarının devamında Türk Silahlı Kuvvetlerindeki pozitif vaka sayısını belirtti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar önemli açıklamalarda bulunarak Türk Silahlı Kuvvetlerindeki pozitif corona virüsü vaka sayısını belirtti.

156 POZİTİF VAKA VAR

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın açıklamalarına göre Türk Silahlı Kuvvetlerinde 156 pozitif vaka bulunuyor.

“TSK EN BAŞARILI DURUMDA”

Konu ile ilgili olarak Bakan Akar açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Suriye ve Irak’ın kuzeyinde terörle mücadelemiz aralıksız sürüyor. 1 Ocak’tan bu yana 1411 terörist etkisiz hale getirildi. (Kovid-19 ile mücadele) Dünyadaki ordulara bakıldığında vaka sayısının azlığı bakımından TSK en başarılı durumda.

“LİBYA’DAKİ DENGELER DEĞİŞTİ”

Bu gerçekten büyük bir başarı. TSK unsurlarının eğitim iş birliği ve danışmanlık hizmetlerine başlamasından sonra Libya’daki dengeler önemli oranda değişti.

Bugüne kadar 35 milyon maske, 500 bin civarında tulum ve 160 ton dezenfektan üretildi. Bütün bunları Silahlı Kuvvetlerimize ve ilgili kurumlarımıza ulaştırdık, ulaştırmaya devam ediyoruz”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler