EkonomiGündem

Bakan Albayrak Müjdeyi Duyurdu: O Ödemeler Ertelendi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamalarında Nisan, Mayıs ve Haziran’da muhtasar ve KDV beyannamelerine ilişkin ödemeleri 6’şar ay ötelediklerini belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak çok önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Albayrak Nisan, Mayıs ve Haziran’da muhtasar ve KDV beyannamelerine ilişkin ödemeleri 6’şar ay ötelediklerini belirtti.

Konu ile ilgili olarak Bakan Albayrak açıklamalarında bu aylarda verilmesi gereken muhtasar ve KDV beyannamelerinin de verilmeyeceğini bu beyannameleri 27 Temmuz’a ertelediklerini vurguladı.

BAKAN ALBAYRAK’IN AÇIKLAMALARI

Bakan Albayrak açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Koronavirüs salgınının neden olduğu ekonomik tahribata karşı devreye aldığımız ekonomik istikrar kalkanı tedbirleri kapsamında vergi süreçleri bakımından mücbir sebep hükümlerinden faydalanacak mükellefler için bir genel tebliğ hazırladık.

İŞ KOLLARI BELİRLENDİ

Tebliğ ile mücbir sebep hali kapsamındaki sektörleri ve altında yer alan iş kollarını belirledik.

Sektörlerin dışında, ticari, zirai kazanç sahibi veya serbest meslek erbabı olan tüm gelir vergisi mükellefi vatandaşlarımızı da (1,9 milyon kişi) mücbir sebep hali kapsamına aldık”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir