Ekonomi

Bakan Albayrak: Türkiye diğer ülkelere göre çok iyi durumdadır!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla, Türkiye’de borçluluğunda hane halkı borçluluğunda, kişi başına düşen borç miktarının dünya ortalamasının çok altında olduğunu duyurdu. Bakan Albayrak tarafından yapılan açıklamalarda, “Türkiye, hanehalkı ve kamu borçluluğu gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere kıyasla ÇOK DAHA İYİ DURUMDADIR.” İfadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, son yaptığı paylaşımlarla Türkiye’de hane halkı borçluluğunda kişi başına düşen borç miktarının 1.291 dolar dolar olduğunu ve bu miktar ile dünya ortalamasının çok altında olduğunu belirtti. Hanehalkı ve kamu borçluluğu için yapılan açıklamalarda, “Türkiye, hanehalkı ve kamu borçluluğu gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere kıyasla ÇOK DAHA İYİ DURUMDADIR.” İfadeleri kullanıldı.

İşte Bakan Albayrak tarafından yapılan o açıklamalar:

Türkiye’nin rakamları dünya ortalamasının üçte biri

Türkiye’de hanehalkı borçluluğunda kişi başına düşen borç miktarı 1.291 dolardır. Gelişmekte olan ülkelerde 26.680 dolar olan bu rakam; 6.271 dolar olan dünya ortalamasının çok altındadır. Kamu borçluluğunda ise Türkiye’nin rakamları dünya ortalamasının üçte biridir.

Türkiye küresel krizden daha da güçlenerek çıkacak

Türkiye, hanehalkı ve kamu borçluluğu gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere kıyasla ÇOK DAHA İYİ DURUMDADIR. Türkiye ekonomisi, dünden bugüne nasıl direncini koruyarak nice badirelere göğüs gerdiyse bu küresel krizden de daha da güçlenerek çıkacaktı

İlgili Makaleler