EkonomiKamu Haberleri

Bakan Albayrak : “Vatandaşlarımıza 3 ay maaş desteği vereceğiz!”

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, corona virüsü tedbirleri kapsamında vatandaşlara 3 ay maaş desteği verileceğini açıkladı. Albayrak ayrıca tüm firmalara da kısa çalışma ödeneği hakkında çağrıda bulundu.

Türkiye’de vatandaşların corona virüsü salgınının olumsuz etkilerinden korunması için devlet yetkilileri tarafından açıklamalar yapılıyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında vatandaşlara destek verileceğini duyurdu. Bakan Albayrak corona virüsü salgını nedeniyle faaliyetlerini azaltan ya da durduran vatandaşlara 3 ay maaş desteği verileceğini duyurdu. Resmi sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Albayrak, firmalara da çalışanları ücretsiz izine çıkarmak yerine kısa çalışma ödeneğine başvurmaları konusunda çağrıda bulundu.

İşte Bakan Albayrak’ın twitter üzerinden yaptığı paylaşımı:

Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında, Kısa Çalışma Ödeneği ile faaliyetlerini azaltan ya da durduran işletmelerde çalışan vatandaşlarımıza 3 ay maaş desteği vereceğiz. Tüm firmaları, çalışanları için “ücretsiz izin” yerine bu ödeneğe başvurmaya çağırıyoruz. #BirlikteBaşaracağız

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir